Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

PVI rozpoczyna sprzedaż apartamentów Za Bramką na poznańskim Starym Mieście – informacja prasowa

Podziel się postem:

 

Wśród zabytkowych kamienic, zaledwie kilka minut spaceru od poznańskiego Rynku, rusza budowa kameralnego apartamentowca. Firma deweloperska PVI rozpoczęła sprzedaż 40 ekskluzywnych apartamentów, które powstaną w budynku na prestiżowo zlokalizowanej, narożnej działce, przy ul. Za Bramką 8, u zbiegu z placem Bernardyńskim. W sprzedaży nie ma już lokali użytkowych, które znalazły nabywców w ciągu kilkunastu tygodni od wprowadzenia do oferty.

W sześciokondygnacyjnym apartamentowcu powstaną bardzo zróżnicowane jedno- i dwupoziomowe wnętrza o powierzchni od 29 do 105 mkw. Na najwyższej kondygnacji powstaną największe apartamenty z charakterystycznymi ukośnymi oknami. Z kolei na przedostatnim, 4 piętrze, znajdą się mieszkania z oryginalnymi antresolami. Na jednej kondygnacji będzie mieszkało maksymalnie 9 rodzin. Elegancką architekturę budynku podkreślą wykusze oraz wysokie okna, widoczne od strony ulicy. Wewnętrzną część apartamentowca ma stanowić zielone patio, na które ze wszystkich pięter będą wychodziły balkony.

„Za Bramką 8 to nasza pierwsza inwestycja w Poznaniu. Luksusowy apartamentowiec – pieczołowicie zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Litoborski+Marciniak – zapełni urbanistyczną pustkę tuż przy pl. Bernardyńskim, obok reprezentacyjnego Parku Chopina. Stworzymy niezwykły budynek i wnętrza z kategorii premium, zapewniając mieszkańcom komfort w harmonijnym otoczeniu, łączącym historię z ponadczasową, nowoczesną architekturę” – wyjaśnia Jakub Nieckarz, prezes firmy deweloperskiej PVI.

Budowa apartamentowca pozwoli na uzupełnienie brakującej zabudowy, która od dziesięcioleci szpeciła atrakcyjny narożnik. Budynek przedłuży istniejące pierzeje handlowo-usługowe, łączące ciąg kamienic wzdłuż placu Bernardyńskiego i brukowanej ulicy Za Bramką. Cały parter budynku o powierzchni ok. 250 mkw zajmą lokale usługowe, które przyczynią się do ożywienia tego miejsca.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji – naprzeciwko Zielonego Bazaru – przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z 5 linii tramwajowych i autobusowych. W podziemnym garażu, na dwukondygnacyjnym parkingu, znajdzie się miejsce do zaparkowania 33 samochodów. Okolica, w której powstaje inwestycja PVI, oferuje bezpośredni dostęp do najważniejszych zabytków i atrakcji Starego Miasta w Poznaniu. W odległości kilkuminutowego spaceru znajdują się parki, zabytki, w pobliżu działa również miejska plaża nad Wartą.

Rozpoczynająca się budowa ma zostać ukończona wiosną 2020 r.

 

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz