Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Promowane wyniki analiz Serwis poleca

Przegląd spółek z GPW, 9.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Ostatnio wiele pisałem o trzech spółkach, z którymi wiązałem nadzieję z uwagi na sygnały zmiany trendu. Sygnały wstępne powstawały wcześniej i trzeba było tylko wyczekiwać na odpowiednie sygnały techniczne.

Wielu mogło się pukać w czoło co ten face pisze skoro spółki wzrastają i za chwilę spadają. Pisałem konsekwentnie, że trwa klasyczna akumulacja, proces „wytrzepania ulicy” czyli przestraszenia inwestorów i zachęcenia Ich do sprzedaży akcji na niskich poziomach ze strata oczywiście.

 

Analiza spółki JSW – interwał dzienny.

Spółka JSW, moja ulubiona. Na tej spółce zrobioną największą zabawę. Dzienne spadki i naprzemienne wzrosty po 5 % narobiły sporo niepokoju na rynku. Aż tu nagle podczas jednej sesji kurs zanurkował na -8% po czym wystrzelił/urwał się do +6% i tak sobie teraz rośnie. W sumie zyski od dołka to ponad 20% a od moich poziomów jakieś 14%. Cieszy zysk ale w portfelu niech sobie jeszcze pobędzie. Myślę, że jeszcze załapiemy się na dobre ceny korekty, która była w piątek albo w przyszłym tygodniu jeszcze dopełni swoją strukturę po czym powinny nastąpić jeszcze wzrosty.

 

Analiza wykresu spółki PGNIG – interwał dzienny.

Kolejna spółka z mojego portfela. Zysk to ok 21% od wejść.

Przed nami spory opór. Jeśli kupujący przejdą tę zaporę wówczas mamy szansę na kolejne kilkadziesiąt % wzrostu. Przebicie trwałe poprzedniego oporu wedle teorii Dow’a byłoby dobrze przeze mnie odebrane. Wtedy podejmę decyzję o dalszych losach tej spółki w moim portfelu. Na tę chwilę target mam ustawiony w okolicach ostatniego szczytu czyli 5.20-5.25zł, zobaczymy może rynek na pierwszym rozpędzie da więcej.

 

 

Analiza wykresu spółki Tauron – interwał dzienny.

Tauron już po pierwszym swingu wzrostowym wzbudził moje zainteresowanie a już korekcie wiedziałem, że muszę go mieć. Od korekty kurs wzrósł ponad 20%. Myślę, że niedługo pierwsza fala wzrostowa dobiegnie końca o znowu zacznie się miotanie rynkiem aby pokazać inwestorom że wzrosty to tylko korekta.

Będę mocno obserwował ten walor na wypadek gdyby było inaczej i przed nami co najmniej jeszcze jeden taki ruch. Szkoda byłoby go przegapić. Myślę, że niedługo będę redukował pozycje tym bardziej, że RSI dociera do granic (jeszcze trochę miejsca mamy), z bollingera też wypadł kurs więc korekta się należy.

 

Dobrze mieć zaufanie do własnych technik, ja takie zaufanie nabyłem kilka lat temu i dobrze się z tym czuję. Przestałem czytać czyjeś gotowe analizy, które wybiórczo sprawdzały się. Nadal popełniam błędy ale są to moje błędy. Nie da się handlować z powodzeniem nie popełniając błędów. Natomiast warto się uczyć. Trudne to nie jest, gdyż techniki można opanować dość szybko. Najważniejsze aby był konsekwentnym i reagować na błędy, one same podpowiedzą co warto zmieniać.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz