Analizy

Przegląd indeksów zagranicznych, analiza Kghm, 10.08.2015r.

Podziel się postem:

Wczoraj pisałem o wsparciach na indeksach zagranicznych i obiecałem dzisiaj przedstawić moją opinię w formie wykresów. Nieśmiało sygnalizowałem wielokrotnie wytracanie tempa spadku z wielką szansą na odwrócenie tendencji ruchu trendowego.

 

DJ (Dow Jons) – interwał dzienny.

Moja koncepcja zakłada dotarcie ceny do wsparć o charakterze średnioterminowym. Nie wiem na ine ten zwrot będzie trwały i jak daleko dotrze. Nawet nie bardzo mnie to nie obchodzi, skoro jest okazja do zarobku.

Wsparcie zostało potwierdzone dzisiaj świecami dziennymi, zaś z interwałów H4 i H1 spowodowało ładne sygnały kupna, które dobrze już profitują.

Taka jest moja technika handlu.

djd

Nasdaq – H4.

Podobna sytuacja wystąpiła na wykresie indeksu nasdaq. Interwał H4, idąc skrótem, przedstawia sygnał techniczny u krótkim zasięgu. Potwierdzenia przyjdą wyżej.

nasdaqh4

Dokładnie o to chodziło mi wczoraj, pisząc że mam w głowie scenariusz wzrostowy dla indeksów. Nie chciałem o nich pisać, ponieważ wsparcie to jedno a powstanie sygnału drugie.

Kiedyś częściej zamieszczałem wykresy z naniesionymi wsparciami i oporami a potem otrzymywałem meile, że coś się nie sprawdza. Osoby, które handlują na giełdzie jakiś czas doskonale wiedzą, że najlepszy jest handel na sygnały potwierdzone/techniczne, zdarza się zagrać na sygnały agresywne ale samo wsparcie daje oczywiście zarobić tyle, że częściej łapiemy sl.

Wszystko zależy od technik i strategii oraz preferencji tradera.

Moje techniki dopracowałem przez kilka lat i raczej mam zaufanie do swoich :kresek”, no i wiadomo wsparć/oporów jako najważniejszy element strategii.

 

Analiza wykresu KGHM.

Opisywana niedawno spółka kolejny raz próbuje zaatakować i w mojej ocenie może to być atak udany. Miejsce po rozbudowanej korekcie wydaje się geometryczne i bardzo apetyczne, zaś dzisiaj wystąpił wstępny sygnał kupna na wykresie H4.

kghmh4dzisiaj

Tyle dla traderów sesyjnych, natomiast inwestorzy, którzy handlują po pracy analizując głównie wieczorami powinni zerknąć na wykres dzienny gdzie lada chwila padnie sygnał kupna o większym znaczeniu.

 

kghmd

Pisząc wprost czekamy na realizację formacji świecowej na interwale min. dzienny i handlujemy zgodnie z zasadami wejść i sl. Na wykresie oznaczyłem czerwoną linią wejście techniczne w spółkę kghm, pamiętając o sl poniżej dołka.

Co z tego wyjdzie? Nie wiemy, to zostawimy stosunkowi prawdopodobieństwa. Ja w moich zagraniach posiadam okresowo ok 80 % poprawnych wejść. W handlu intra wiadomo stosunek tej obniża się ze względu większe ryzyko i większe wahania, które przyczyniają się do częstszych aktywacji stop.

W ujęciu dziennym lub H4 handel jest znacznie spokojniejszy ale wiadomo mniej sygnałów trafia się na rynku. Mimo wszystko zyski są jednak wyższe w dłuższym okresie.

 

Poniżej bieżąca sytuacja na wykresie waluty gbp/usd. Wykresy walut w skali intra zamieszczam na profilu facebook.

fb

Klasyczne wejście na inside bar pojawiającego się na wsparciu opisałem na profilu fb. Wystarczyło ustawić zlecenie oczekujące i proszę zerknąć na efekty mojego zagrania.

gbpusd

Zysk już teraz z jednej pozycji wynosi 58 pipsów. Wziąłem dwie, drugą z ręki bo spory popyt na rynku panował. Cel minimum to okolice szczytu lub wyżej, jak rynek da.

 

 

Podsumowując.

Wiele ostatnio stawiałem na polskim rynku na wzrosty i pomimo zawirowań wywołanych polityką szanse na wzrosty jeszcze są.

Dla mnie ma to znaczenie mimo, że handluję głównie na walutach i towarach oferowanych przez brokerów forex, ponieważ jestem zaangażowany w fundusze akcyjne (puki jeszcze je mam a planuję niedługo likwidację). Według mnie zbyt wysokie koszty transakcyjne eliminują handel za pomocą funduszy i ich zarządzających, którzy często mają wyniki zbliżone do strategii rzutu monetą.

Znacznie lepiej wyjdzie się na handlu za pomocą własnych analiz po gruntownej nauce i poznaniu skutecznych technik inwestycyjnych. Po latach kombinowania na temat cudownych technik doszedłem do wniosku, że najprostsze z nich są bardzo skuteczne.

 

Jeśli chcesz otrzymywać na bieżąco analizy na swoją skrzynkę meilową to zapisz się do newslettera.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz