Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Przed fixingiem, 14.07.2020r.

Podziel się postem:

 

Indeks warszawskich blue chipów traci na godzinę przed zamknięciem 1,4% i jest przy 1776 punktów z licznikiem obrotów na poziomie wysokich 747 mln złotych. Na tak płynnym rynku wzrosło ryzyko testowania wsparcia 1750 punktów, gdyż mamy wyłamanie linii trendu wzrostowego. Lekko negatywna sytuacja techniczna wymaga zatem potwierdzenia, aczkolwiek zbiega się z negatywnymi zaskoczeniami ze strony wyników kwartalnych niektórych spółek z Wall Street. Do tego mamy od kilku dni zaostrzenie ryzyka na linii Covid-19, stąd korekta spadkowa nowojorskich indeksów wydaje się naturalnym procesem, o ile zostanie zachowana bariera twardego oporu 3221 punktów na S&P500.

Z dzisiejszych roszad warto odnotować wzrost zmienności na BML do 21%, gdzie mamy podwyższone obroty rzędu 66 mln zł i ucieczkę kursu spod ATH 13,70 zł. Takie aktywne rysowanie spadającej gwiazdy na tym papierze ostrzega inwestorów przed rosnącym ryzykiem.

Z kolei negatywne dziś zachowanie CDR (-3,36%) i PKN (-3,55%) pozwala na przepływ dużych kapitałów w stronę warunkowo przejmowanej Grupy Lotos, gdzie zwyżka akcji LTS o 6,78% oznacza przychylność KE dla tego tworzonego, dużego podmiotu rynku paliw. Ładnie również plasuje się PGN (+3,8%), gdzie również dzisiaj mieliśmy ważne, cenotwórcze wieści. Do tych walorów trzeba dołączyć tylko warszawskie telekomy ze średnią zmianą o +0,07%, aby można było grubą kreską oddzielić się od reszty generalnie spadkowo nastawionej grupy komponentów Wig20.

prefixWIG20_TDaily.png

Wykres Wig20 w ujęciu dziennym.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz