Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Przeceny na rynku działek budowlanych, 9.12.2019r.

Podziel się postem:

 

W większości największych polskich miast w ciągu trzeciego kwartału 2019 r. ceny działek budowlanych spadły – wynika z raportu Bankier.pl przygotowanego we współpracy z Cenatorium i „Pulsem Biznesu”. W przypadku województw, okres minął pod znakiem spokoju na rynku gruntów pod budowę.

Najgłębszą redukcję cen w porównaniu do II kwartału tego roku zanotowano w Łodzi. Kwoty, jakie wpisywano w aktach notarialnych, istotnie spadły jeszcze w Gdańsku oraz w Krakowie.

Najwięcej za metr kwadratowy parceli budowlanej płacono w Warszawie – średnio 698 zł/mkw. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk (558 zł/mkw), a na trzecim – Kraków (429 zł/mkw).

Jak co kwartał, razem z firmą Cenatorium i „Pulsem Biznesu”, redakcja Bankier.pl prezentuje ceny transakcyjne nieruchomości (czyli te, za które grunty budowlane faktycznie są sprzedawane) w wybranych dużych miastach Polski. Analizujemy rynki lokalne w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Olsztynie i Lublinie.

Czytaj cały artykuł na Bankier.pl: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ceny-transakcyjne-dzialek-budowlanych-III-kw-2019-r-RAPORT-7784001.html

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz