Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie Serwis poleca

Przecena i kilka spółek ciekawych na horyzoncie, 25.09.2019r.

Podziel się postem:

 

W tym tygodniu mało pisałem bo i nic ciekawego się nie działo i nie dzieje. W poniedziałki zazwyczaj nie podchodzę do handlu bo rzadko coś ugrywam. Poniedziałki często są fałszywie spekulowane żeby nastawić drobnych inwestorów na trend tygodniowy, który często odwraca się pod jego koniec.

Dzisiaj dobiły ceny do ciekawych miejsc korekt na większości spółek o czy pisałem w zeszłym tygodniu. Korekta dla mnie nadejść musiała na spółkach i w konsekwencji na wigu 20. Obawiam się, że jeszcze trochę zostało do zrobienia ale wolałbym aby dokonało się to w tym tygodniu. Może by tak że odbicie albo zakończenie korekt będzie dynamiczne i zobaczymy wielkie ruchy wzrostowe nie dające czasu na zakupy. Trochę nie logiczne i nie techniczne grając na giełdzie ale co zrobić jak ostatnio „gruby” chce łapać wszystko nie dzieląc się z nikim.

Moje dzisiejsze delikatne zakupy to PGNIG, jedynie na lokację bez technicznych uzasadnień.

Analiza wykresu spółki PGNIG – interwał H2.

 

Tak jak opisałem walor wcześniej. Lokacja dzisiejsza to wsparcie pasujące do korekt. Z miejsca oznaczonego może ale nie musi dokonać się zwrot. Ja sobie co nieco podebrałem i w razie potrzeby coś jeszcze na tej spółce zadziałam w tym tygodniu. Dość spory pakiet już mam.

 

Kilka mniejszych spółek widzę i co rusz zerkam. Spółki z subindeksu rokującego i to jest jedyne kryterium doboru.

Analiza wykresu spółki PCC Rokita – interwał tygodniowy.

 

Co tu pisać. Moje techniki doboru spółek, które mają szansę odbić i tyle.

Cena dotarła do wsparć historycznych. Ruch swingowy w postaci impulsu i obecnie widzimy korektę. Jest coś do zagrania. Subindeks jest w bardzo dobrym miejscu ale nie mam czasu na jego opisanie. Generalnie jest tak zdziesiątkowany, że cały powinien sporo wzrosnąć a zatem i wszystkie lub większość spółek z jego składu.

Sama spółka jak widać spadła ok 50% od szczytu więc jest ciekawa do kupna. Warto jeszcze zerknąć na fundamenty. Na szybko to zrobiłem i chyba jest ok. Posiada dodatni zysk, stabilny itp.

 

Analiza wykresu spółki Panova – interwał tygodniowy.

Tutaj sytuacja jest podobna. Głównym kryterium to dobra sytuacja a raczej wsparcie na subindeksie i mocna przecena na tym walorze.

Uwaga. Oba walory są z grupy mniejszych spółek gdzie płynność jest znacznie niższa. Powiedzmy że w tych przypadkach jest jeszcze OK.

Na Panova potencjał do odbicia jest. Fundamentalnie również coś się dzieję: działa spółka, zarabia i coś sprzedaje – więc nie ma co narzekać.

 

 

Nie mam czasu na publikację wszystkich spółek, które wypatrzę. To co robię to gdzieś w przerwie od pracy i w bardzo szybkim skrócie.

 

Na te spółki warto zerkać ale zawsze warto mieć umiar i rozsądek bo giełda jest trudna. Nie szalejemy z kapitałem, nie szalejemy z zakupami w stosunku do naszego portfela.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz