Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Provident Polska po raz szósty z tytułem Top Employer, 03.02.2018r.

Podziel się postem:

 

 

Największa instytucja pożyczkowa w Polsce, zatrudniająca blisko 2000 pracowników, znalazła się w gronie najlepszych pracodawców wyróżnionych międzynarodowym certyfikatem Top Employer. Provident Polska uzyskał go już szósty rok z rzędu.

 

Nagroda Top Employer bardzo nas cieszy i dopinguje do dalszej pracy, tym bardziej, że otrzymujemy ją po raz kolejny. To dowód, że przemyślana strategia personalna przynosi wymierne korzyści: profesjonalny i zaangażowany zespół, niską rotację i dobrych kandydatów, którzy chcą u nas pracować – mówi Zbigniew Hojka, dyrektor ds. zasobów ludzkich i członek zarządu Provident Polska.

Tytuł Top Employer przyznawany jest przez międzynarodowy Instytut Top Employers. Otrzymują go firmy tworzące najlepsze warunki pracy dla swoich pracowników, a także dbające o nieustanny rozwój standardów zarządzania zasobami ludzkimi i wzmacnianie marki pracodawcy. Proces wyboru laureatów konkursu składa się z kilku etapów. Na początku weryfikowane są praktyki i procedury zgłoszone przez pracodawcę. Kolejnym etapem jest rozmowa walidacyjna przeprowadzana z każdym uczestnikiem procesu, ocena dokumentów oraz wizyta w siedzibie wybranych firm. Następnie zewnętrzna, niezależna firma przeprowadza audyt, którego głównym celem jest analiza spójności procedur, procesów, systemów i danych przedstawionych przez firmę zgłoszoną do konkursu.

Bierzemy udział w konkursie Top Employer od kilku edycji i z tej perspektywy widzę, jak zmienia się rynek HR. Konkurencja jest coraz większa, bo firmy, które biorą udział w procesie, to najlepsi pracodawcy. Przyznanie tytułu obejmuje kilka etapów, w tym ocenę dziewięciu obszarów związanych z polityką personalną m.in. strategię rozwoju talentów, planowanie zasobów ludzkich, proces wdrożenia nowych pracowników, a także wynagrodzenia i świadczenia dodatkowe oraz kulturę organizacyjną firmy. Żeby znaleźć się w elitarnym gronie laureatów konkursu, nie wystarczy być bardzo dobrym, trzeba być najlepszym – mówi Zbigniew Hojka.

Oprócz Provident Polska wśród laureatów nagrody Top Employer 2018 znaleźli się m.in. Accenture Polska, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Pekao S.A., BZ WBK, mBank, Orange Polska, T-Mobile Polska czy PKN Orlen. Provident Polska działa na rynku od ponad 20 lat, zatrudnia w naszym kraju blisko 2000 pracowników, współpracuje z ok. 5,5 tys. doradców klienta. Średni staż pracy w firmie wynosi ok. 7,5 roku. Połowa pracowników zatrudnionych na stanowiskach menedżerskich, w tym w zarządzie firmy, stanowią kobiety.

Podstawowe informacje o Provident Polska SA:

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (lata 2013-2018).

 

InfoWire.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz