Analizy

Propozycja układu cenowego KGHM i FKGHMZ13, interwał dzienny, 07.10.2013r.

Podziel się postem:

Zaglądając do spółki Kghm i co ważniejsze do kontraktów terminowych tej spółki, natrafiłem ciekawe ukształtowanie ceny. Opisuję mój pomysł jedynie w kategorii ewentualnego scenariusza, który mógłby się wydarzyć.

 

Wykres spółki nieco różni się od wykresu kontraktów.

 

KGHM – interwał dzienny.

Na wykresie dokonałem próby oznaczeń falowych. Bardziej skupiłem się na korekcie. Moje spostrzeżenie oparłem jedynie na podstawie wykresu kontraktów, o którym napiszę później. Cena zatrzymała się na pierwszym poziomie wsparcia, gdzie oznaczyłem ewentualny koniec fali c. Prawdopodobnie cena zejdzie na niższy poziom wsparcia poniżej ostatniego dołka. Tam jest ostatnia zapora niedźwiedzi, pokonanie jej skutkować będzie większa przeceną.

 

Układ, który przedstawiłem jest dość rzadki i dlatego niepewny. Jest to korekta płaska nieregularna. Jej rzadkie występowanie budzi sporo wątpliwości.

Jednak po pokonaniu dołka na poziomie 115 stanie się korektą prostą.

 

kghm

 

A teraz kilka odpowiedzi ma pytanie o poszukiwanie korekty płaskiej.

Na wykresie kontraktów terminowych spółki KGHM (FKGHMZ13) zaobserwowałem podobny układ korekcyjny, różniący się drobnymi elementami w postaci dywergencji między wykresami  szczytów fali B (narzędzie międzyrynkowe porównujące dwa wykresy rynku: bazowego i terminowego).

Tutaj również mamy korektę płaską i w dodatku pędzącą (wyższe szczyty i dołki w korekcie). Oczywiście może to być nic innego jak fala 3 w fali C, po której nastąpi pogłębienie obecnych poziomów dołkowych i wówczas powstanie szansa na korektę płaską rozszerzoną.

 

Trochę za dużo tych dywagacji Elliotowych jak na jedną analizę.

Reasumując. Poziomy geometryczne wyznaczają strefy wsparć i pytanie tylko, które wybierze rynek. I czy w ogóle wybierze?

 

Aby coś zarobić warto jeszcze poczekać na sygnał. Sama obecność wsparć i oporów to jedynie część systemu transakcyjnego.

Aha, z czystej analizy technicznej patrząc, proszę zwrócić uwagę na kliny.

 

fkghm13

 

Dzisiejsza analiza ma jedynie charakter obserwacyjny walorów akcyjnych i indeksowych.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz