Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Popołudniowe dane z USA nie pomogły dolarowi, 11.01.2018r.

Podziel się postem:

 

Rozczarowanie odczytami PPI (spadek bazowej w grudniu o -0,1 proc. m/m, oraz wyhamowanie do 2,3 proc. r/r z 2,5 proc. r/r) zwiększa obawy dotyczące jutrzejszego odczytu inflacji CPI. Wyższe ceny ropy, które mogły podbić odczyty zostały zniwelowane przez chociażby niższe ceny żywności. Gorzej wypadł też odczyt cotygodniowego bezrobocia – podbicie do 261 tys. z 250 tys. Efektem jest obserwowane osłabienie się dolara – koszyk FUSD zbliża się do minimum z ubiegłego tygodnia przy 91,46 pkt.

 

FUSDWeekly.pngWykres tygodniowy FUSD

 

Dla EUR/USD znaczenie miała też publikacja protokołu z grudniowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, w którym zapowiedziano zmianę języka komunikatów w stronę forward guidance dotyczącego podwyżek stóp procentowych. To sygnał, że program QE będzie tracił na znaczeniu i być może zostanie (niedługo?) zakończony. Na wykresie EUR/USD mamy wybicie z krótkoterminowego kanału spadkowego. Nie doszło jednak do testowania kluczowego obszaru oporu 1,2058-92 i trudno ocenić, czy dojdzie do jego naruszenia – to czy tak się stanie będzie zależeć od publikowanych jutro istotnych danych z USA.

 

EURUSDDaily.pngWykres dzienny EUR/USD

 

Przecenę ograniczył też dolar kanadyjski po tym, jak poinformowano, że siódma runda negocjacji odbędzie się w lutym w Meksyku, po tym jak w styczniu negocjacje będą toczyły się w Kanadzie. To nieco zmniejszyło ryzyko scenariusza w którym Biały Dom niedługo ogłosi decyzję o wyjściu z NAFTA, o czym spekulowano wczoraj wieczorem.

 

USDCADDaily.pngWykres dzienny USD/CAD

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz