Analizy

Podsumowanie „zagrania” intra, High Grade Copper – interwał 1-godzinny, 03.05.2013r.

Podziel się postem:

Podsumowując ostatni wpis dotyczący waloru miedzi (poprzednia analiza – LINK), widać że wskazywane miejsce odbicia obliczone było niemal idealnie.  Kontynuacji ruchu nie było w ujęciu średnioterminowym jednak przy odpowiednim ustawianiu pozycji stop loss zysk był całkiem niezły (8zł przy lewarze daje kilkaset zł z pozycji 0.1). W okolicach fibo występował opór poziomy oraz wskazanie oscylatora – dywergencja, który nakazywał dużą ostrożność. Ja osobiście ustawiam stop pod każdym poprzednim dołkiem a zagraniach „intra”. W miarę bezpieczne ale nie tak zyskowne w przypadku nagłych zwrotów.

 

Sprawne posługiwanie się narzędziami analizy technicznej pozwala szybko dostosowywać się do sytuacji rynkowych. Ponieważ ruch nie rozwinął się i dołki zostały pogłębione więc osobiście doszukuję się rozwinięcia nowego impulsu. Alternatywą dla tego scenariusza jest jeszcze korekta płaska, na tę chwilę za dużo filozofii w moim opisie aby zająć się tym wariantem teraz.

 

Jak widać na wykresie, pobrałem małą pozycję S z niedużym SL licząc na zejście przynajmniej do połowy ostatniego swingu a raczej miejsce docelowe widziałbym pod dołkiem. No nic, zobaczymy co z tego się rozwinie…

 

hgmh1

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz