Analizy

Podsumowanie „zagrań” grupy z ostniego tygodnia.

Podziel się postem:

W grupie analitycznej w ostatnich dniach było sporo pracy.  Co istotne było wiele okazji na giełdzie. Przy takiej ilości walorów (a przypominam że handlujemy na walutach, kontraktach indeksów zagranicznych, towarach i surowcach) i różnych ramach czasowych zawsze można wyszperać coś ciekawego.

 

EUR/CHF.

 

Tutaj wypatrzyliśmy fajny układ korekcyjny na niższym interwale. Zagrywka na dolną linię kanału spadkowego wspartego wieloma czynnikami. Zawsze oczekuję potwierdzenia wsparcia innymi narzędziami, wówczas taki sygnał biorę.

 

uerchf105

 

Wykres aktualny, dzisiejszy.

 

eurchfteraz

 

Tutaj widzimy jak wsparcie zadziałało i kontynuowane jest odbicie. Jeszcze na tę chwilę zysk mnie nie satysfakcjonuje ale jest na dobrej drodze i nawet teraz już jest zarobionych parę złotych.

Niedługo podniosę stop, przyznam się że zapomniałem to zrobić wcześniej. Miałem wiele obowiązków i wspomniane szkolenie centralne plażówki przed nowym sezonem. Pisałem kiedyś o mojej pasji, mianowicie jestem sędzią siatkówki plażowej najwyższej klasy rozgrywek w Polsce. Szkolenie wymaga kilku dni wykładów i zajęć praktycznych oraz na koniec egzaminu. Właśnie teraz wróciłem do domu i odrabiam zaległości.

 

SP500.

 

Na wykresie kontraktów na indeks amerykański SP500 widać ciekawy układ wzrostowy.

Wszyscy odważnie pisali o spadkach a ja po cichu z grupą braliśmy L. Oczywiście krótkoterminowo.

 

sp500703

 

Sytuacja dzisiejsza bardzo ciekawa. Proszę zwrócić uwagę jak mało brakło do aktywacji TP, po czym rynek wykonał korektę lub odwrót.

Teraz może być różnie ale po to jest stop. Jak mówiłem nie mogłem zadziałać ręcznie, gdyż od czwartku byłem wyłączony od giełdy mimo, że miałem na miejscu komputer to nie miałem ochoty do niego zaglądać.

 

sp500teraz

 

Paniki jednak nie robię bo jeszcze okazja na zysk będzie, widzę nawet kolejne podłączenie się do ruchu w górę z niższego interwału. Zobaczymy co rynek jutro przyniesie.

 

Copper.

 

Na koniec mój „konik”. Wykres miedzi dał fantastyczny sygnał, który został dobrze wykorzystany.

Pozycje pobrałem dość spore. Oto one.

 

copper705

 

I Copper’ek dzisiaj. Oczywiście ja już bez pozycji z wiadomych przyczyn.

 

copperteraz

 

Kolejny raz pragnę pogratulować i podziękować za pracę wkładaną na rzecz grupy moim członkom chatu. Zysk dla wszystkich jest najlepszym prezentem za poświęcany czas na wyszukiwaniu ciekawych układów na wykresach wielu walorów, przy czym każdy z nas ma okazję z nich korzystać. Wspólnie efekt pracy jest dużo większy.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz