Analizy

Podsumowanie wyników systemu Gold oraz Gold+Target za rok 2014.

Podziel się postem:

Chciałbym ponownie przedstawić wyniki najważniejszego systemu transakcyjnego na kontrakty terminowe FW20.

Wpis pragnę przypomnieć dla nowych osób, które zastanawiają się nad jego stosowaniem i w związku z tym otrzymałem kilka meili z wyjaśnieniem zasad działania oraz wyników systemu Gold.

 

Szlagierowym systemem, który corocznie odnosi wysokie i stabilne wyniki jest system Gold oraz Gold+Target (system Gold+Target jest  zmodyfikowanym systemem o wcześniejsze zamknięcie pozycji).

 

Dlaczego system Gold jest najbardziej cenionym systemem mechanicznym kontraktów terminowych fw20 w serwisie?

 

Wielokrotnie pisałem o wygodzie jego używania, gdyż jest to system długoterminowy (generuje 12-25 sygnałów rocznie), ponadto klient z góry zna wartość po jakiej należy ustawić zlecenie oczekujące na długo przed rozpoczęcie sesji (nawet dzień wcześniej jeśli dany broker udostępnia taka możliwość. W firmie, która polecam „CityInex” można ustawiać zlecenie nawet w nocy).

Jednym słowem systemem tym mogą handlować osoby pracujące i nie posiadające wolego czasu na zaglądanie do komputera w takcie dnia.

 

Wyniki systemu Gold za cały okres (początek roku 2005 do dzisiaj). Mnożnik zysku pozostaje po staremu czyli 1 pkt to 10zł. Więcej o tym w dalszej części.

Wynik na screenie jest w pkt.

Gold

 

Co to jest system Gold+Target?

System powstał po zmianach na giełdzie. Tzn, giełdy zaczęły miewać coraz większe przestoje, gdzie cena dłuższy czas przebywała w trendach bocznych (horyzontalnych). Taki stan nie dawał wyników podobnych do lat ubiegłych.

Po wielokrotnych testach powstał system Gold+Target.

 

Wyniki systemu Gold+Target100 za cały okres.

Goladtarget100

 

Wyniki systemu Gold+target70 za cały okres.

Goldtarget70

 

Jak widać wyniki są trochę niższe od samego Gold ale co najważniejsze, przynajmniej dla mnie, to dużo niższe obsunięcia kapitału. Było to istotą najważniejszą dla systemu.

 

Idąc dalej przedstawię wyniki za rok 2014 poszczególnych systemów:

Gold – 64 pkt.

Gold+Target100 – 285 pkt.

Gold+Target70 – 297 pkt.

 

I teraz ciekawostka. Na bazie wszystkich danych moi klienci zaczęli handlować wszystkimi systemami jednocześnie.

Przykład: po zaistnieniu sygnału otwieramy 3 pozycje. Następnie zamykamy kolejno pozycje po określonym zysku wskazanym przez target od 70 do 100 pkt. (Gold+Target), natomiast ostatnią utrzymujemy do obrócenia zonie z nowym sygnałem (czysty system Gold).

W ten sposób możemy zainkasować zyski z ruchów krótszych, jak pełnych trendów, które i tak zdarzają się n rynku.

 

Oczywiście mam tez ofertę dla osób nie posiadających dostatecznie wysokiego kapitału aby grać 3 kontraktami jednocześnie (kwota jaką należy założyć na handel 1 kontraktem to 12 tys złotych licząc po starych zasadach czyli 1 pkt to 10 zł,w przypadku nowej wyceny tj. 20 zł za 1 pkt, kwotę początkową należy podwoić do 24tys. zł aby handlować 1 kontraktem za pomocą systemu Gold)

 

Istnieją Domy Maklerskie, które oferują inne warunki.

W firmie City Index handlujemy jednostkami CFD. 1 CFD to 1/20 kontraktu terminowego fw20. W skrócie 1 CFD to 1 zł i można pobierać ich dowolną ilość. W związku z tym możemy handlować ilością kontraktów na jaki posiada nam nasz kapitał. Co najważniejsze: posiadając dużo niższy kapitał początkowy mamy również szansę grać ową strategią, opisaną powyżej.

 

Dla tych osób opracowałem nowy cennik abonamentu.

Cena za 1 miesiąc to 70 zł.

Cena za 12 miesięcy to 700 zł (dwa miesiące gratis).

Dodatkowo po otwarciu konta u brokera CityIndex (lub konta forex w IronFx) klient otrzyma stały upust w wysokości 20% ceny abonamentu.

 

Na koniec chciałbym jeszcze pochwalić się wynikami systemu po przejściu na nowy indeks fw20 wyceniany 20 zł za 1  pkt. (od półtora roku GPW publikuje wycenę kontraktów terminowych tylko dla waloru o wycenie 20 zł za 1 pkt.)

W testerze zestawiłem wyniki obu serii kontraktów za ubiegły rok.

Wyniki systemu Gold.

obagold_001

 

 

Wyniki systemu Gold+Target100.

obatarget100_001

 

 

Wyniki systemu Gold+Target70.

obatarget70_001

 

 

Widzimy wyraźnie jak zmiana szefostwa GPW wpłynęła pozytywnie na wyniki mojego systemu.

Nie ukrywam zadowolenia z wyników systemu Gold i Gold+Target, który zaczyna notować zyski jakie bywały za dobrych czasów systemów transakcyjnych w Polsce.

 

Najlepiej całą sytuację przedstawił klient, który od kilku lat wykupuje u mnie abonament roczny:

toca

i kolejny mail…

toca1

 

Pamiętam rozmowę z Panem Tomaszem dwa lata temu. Chciał inwestować część oszczędności za pomocą systemu transakcyjnego na przyszłą emeryturę.

Sądzę, że jest usatysfakcjonowany skoro ostatni rok dał zysk na poziomie 30-40% (suma systemów gold i gold+target, nie znam proporcji) a poprzedni 15-20%. Dwa lata 40-60% to całkiem pokaźny zarobek, nie licząc reinwestycji zysków.

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz