Analizy

Podsumowanie wyników systemów transakcyjnych na kontrakty terminowe FW 20 dostępne w serwisie galeriazyskow.pl, 04.05.2014r.

Podziel się postem:

Dzisiaj pomimo „majówki” postanowiłem posiedzieć przy komputerze i odrobić pracę domową. Mianowicie, zaktualizować wyniki wszystkich systemów transakcyjnych jakie oferuję w serwisie www.galeriazyskow.pl.

 

Jak widać oprócz handlu za pomocą AT zajmuję się również systemami transakcyjnymi. Konik ten pozostał mi z dawnych lat choć obecnie wolę sam handlować na giełdzie za pomocą moich własnych analiz. Od pewnego czasu mam jednak zaufanie tylko do siebie, w związku z tym bardzo mało też  czytam obce blogi i strony o podobnej tematyce.

 

Nie niej jednak handel za pomocą systemów również polecam i praktykuję głownie za sprawą wyłączonych emocji. Pozycje zajmujemy na podstawie założeń systemu i nie ingerujemy w ich dalszy los.

 

Granie systemami jest o tyle wygodne (mowa jest o systemach serwisu www.galeriazyskow.pl) że składamy tylko raz zlecenie przed sesją i możemy zająć się obowiązkami zawodowymi czy innymi a rynek sam pracuje za nas.

 

Przyznam, że takie podejście do handlu systemami jest dużo wygodniejsze i mniej absorbujące. Jeśli założymy dostatecznie duży kapitał na jeden kontrakt (mowa jest o kontrakcie f20) to nawet okresowe obsunięcia kapitału nie powodują kłopotów ponieważ prognoza jaką zakładamy to okres kilku lat.

 

Moi klienci i ja również wiele uwagi poświęcamy systemowi Gold. Jest to system długoterminowy, który generuje 12-20 sygnałów rocznie. Zatem widzimy, że nastawiony jest on tylko na trendy wyższego rzędu  a jednocześnie potrafi utrzymać pozycję stratną podczas korekt wyprowadzając ją w efekcie często na plus bądź duży plus zgodnie z trendem.

 

System Gold jest najbardziej wygodnym system do gry z uwagi na niewielki czas poświęcany ustawianiu zleceń. Nie każdego dnia składamy zlecenia i w dodatku znamy dokładną wartość sygnału, w związku z czym zlecenie możemy składać nawet dzień wcześniej, np. w godzinach wieczornych czy nocnych. Ja osobiście handluję tylko tym systemem, ponieważ nie mam czasu rano składać zlecenia po otwarciu sesji a na platformie City Index mam możliwość robienia to całą dobę.

Nadmienię, że jestem nocnym markiem i widać to po pisanych analizach, więc i wtedy składam zlecenia, niekiedy o 2-3 w nocy.

 

Wykres systemu Gold.

Gold_001_001

 

Kilka miesięcy temu dołożyłem opcję tergetu do mojego systemu i powstał całkiem ciekawy wynik. Najważniejsze moje złożenie to ograniczenie okresowych obsunięć kapitału w stosunku do sys. Gold. Proszę dostrzec różnice.

Target policzony jest dla wartość 100 pkt. od ceny zajęcia pozycji, czyli całkiem sporo jak na jedno zagranie i co ważne charakteryzuje się dużą skutecznością. Przypomnę że testy są robione na długim okresie bo od roku 2005 bez zmiennych parametrów i formuł.

 

Wykres linii kapitału dla systemu Gold + target 100.

GoldTP100_001

 

A żeby dopełnić całą strategię, którą moi klienci stosują na wypadek nie aktywowania odpowiedniego poziomu TP podaję kolejne targety policzone na tym okresie czasu.

Jeden z klientów otwiera 3 pozycje i zamyka po osiągnięciu 1 tp 100, 2 tp70  a ostatnia pozycję pozostawia do obrócenia.

Wiem, że takie handlowanie wymaga większej gotówki ale na to też jest rada.

 

Polecam konto w City Index, którego jestem partnerem i tak … 10 CFD odpowiada 1 kontraktowi polskiemu. Czyli niekoniecznie trzeba posiadać więcej gotówki żeby grać na kontraktach za pomocą systemów. Można handlować dowolną ilością kontraktów CFD i tez ustawiać dowolną kombinację zamykania na targetach.

 

Wynik systemy z TP 70 pkt.

GoldTP70_001

 

I na koniec TP50.

GoldTP50_001

 

Jak widać wyniki systemu Gold i Gold z targatami są bardzo dobre.

Modyfikacja systemu Gold i zamykanie wcześniejsze na odpowiednich poziomach TP są o tyle interesujące że znacznie maleją obsunięcia kapitału.

Widać ze okresowe spadki kapitału są bardzo małe a system stale pobija swoje rekordy zarobkowe.

 

Polecam wykupywanie abonamentów na moje systemy.

Uwaga. Promocja. Jeśli klient otworzy konto w City Indeks z linka polecającego wówczas cena abonamentu spada o 30% i dodatkowo 1 miesiąc jest gratis. Proszę pisać do mnie w tej sprawie może coś jeszcze indywidualnie potargujemy. Wszystko zależy od kwoty przeznaczonej na handeli czy decydujecie się państwo na nowe konto.  Wiadomo żeby zarobić na abonament i na siebie grając np 5 CFD (tj. 1/2 tradycyjnego kontraktu w DM) będzie ciężko, więc biorę to realnie pod uwagę. Ciesze się jak klienci zarabiają bo na rynku pieniędzy jest mnóstwo a kto wyrwie kawałek z tego tortu to jego.

Narzędzia mamy więc w razie pytań proszę pisać lub dzwonić.

 

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz