Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Towary, surowce

Podsumowanie wyników ostatnich analiz, 27.01.2019r.

Podziel się postem:

 

W minionym tygodniu opisałem wiele sytuacji na wykresach, również te w ujęciu intro (interwału H1, H4).

Chciałbym tą aktywność przenieść do pokoju inwestora aby osoby poważniej zajmujące się inwestowaniem mogły więcej skorzystać z publikowanych treści, niż wyszukiwać spośród artykułów. Wykresy miałyby charakter roboczych przekazów z konkretniejszymi miejscami wskazań do zajmowania pozycji lub możliwej zmiany trendu i zawsze obecny poziom stop.

Wracając do tematu artykułu.

Ostatnio opisałem ciekawą sytuacje na wykresie srebra (silver).

Wykres o interwale H1 zakładał przeze mnie kontynuację ruchu wzrostowego, gdyż moje narzędzia podpowiadały mi zakończenie korekty.

przypomnę screen a analizy.

Warunkiem bezpiecznego zajęcia pozycji było pokonanie oporu co wygenerować miało sygnał kupna.

Poniżej mamy wykres bieżący.

Tutaj widać dość bezpieczne wejście. Pod słowem bezpiecznie mam na myśli niewielką odległość stopa od sygnału a większy potencjał ruchu. Ryzykujemy zawsze tę sama ilość kapitały procentowo, zazwyczaj jest to 1-2%.

 

Kolejna analiza dotyczyła rynku miedzi (copper).

Miedź już raz nam zapłaciła a ostatni wpis dotyczył ponownego wejścia po korekcie. Warunkiem jest trwałe pokonanie linii trendu i wygenerowanie krótkoterminowego sygnału kupna.

Poniżej przypomnienie.

 

Kolejny screen to wykres bieżący miedzi.

Scenariusz się zrealizował a zysk do ryzyka jest imponujący 5:1. Zakładając ryzyko na poziomie 2% na inwestycję, daje nam zarobek  ponad 10% kapitału.

Moja filozofia handlu jest nieco inna niż większości. Skupiam się na wyszukiwaniu bezpieczniejszych stref handlu, często na interwałach D, H4, rzadziej H1. Lepiej „zagrać” 2-3 a nawet 4 razy w tygodniu ale bardziej pewne układy niż tracić czas na siedzeniu przy komputerze po kilkanaście godzin dziennie. Zyski z czasem  przyjdą. Kilka dobrych zagrań tygodniowo lub miesięcznie, gdyż nie zawsze ukażą się nam ciekawe układy lub akurat nie ma widocznych zmian trendu, wystarczy aby zarobić kilkanaście % na naszym kapitale.

Szanować czas to najważniejsza sprawa. Ja cenię sobie wolność, gdzie przy sporej aktywności zawodowej realizuję się aktywnie handlując na giełdzie przy niewielkim nakładzie czasu.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz