Dzisiaj zamieszczam wykres z h1 z zaznaczonym wejściem wczorajszym na wykresie h4. W celu dokładniejszej analizy często oglądam świece na innych TF-ach
Zamykam pozycję po dojściu ceny do górnej krawędzi kanału wzrostowego.
Zysk 1:1 jak na szybki traid w jeden dzień jest zadowalający zwłaszcza, że pozycja była dość spora.
Powód zamknięcia:
- wspamniana górna krawędź kanału wzrostowego,
- możliwe zakończenie korekty abc (w przypadku gdyby ruch ten nie okazał się impulsem a jedynie korektą),
- zgrupowanie dość ważnych oporów poziomych.
Nie jest powiedziane że pozycja nie zaprofituje dużo więcej ale należy pamietać że z zagrań DT (takowe było o czym wspominałem we wczorajszym wpisie), przyzwoitym profitem jest wielokrotność wielkości SL. Dobrym posunięciem jest zamknięcie cześci pozycji a dla reszty ustawienia stopu na poziomie 4.09.
Ja postąpiłem nieco inaczej po ukształtowaniu się brzydkiej świecy na oporze z kolejną świeca otwartą luką bessy.To jest główny powód w tym zagraniu szanuję wypracowany zysk.