Analizy

Podsumowanie pracy w grupie inwestorów bieżącego tygodnia. Analizy GBP/CAD, EUR/NOK, FFI, LCKOK, GBP/USD, 17.04.2014r.

Podziel się postem:

Pragnę dziś podsumować nasze zagrania giełdowe głównie z bieżącego tygodnia.

Niektóre pozycje długoterminowe opisywane były w serwisie w poprzednich wpisach w formie potencjału ruchu, zaś cześć  z interwałów intra na krótsze ruchy.

Przedświąteczny tydzień był bardzo pracowity ale co ważne mocno zyskowny. Rynki dały ładne i czytelne sygnały i większość z nas zdołała je wychwycić i dobrze ocenić.

 

GBP/CAD.

 

Analizę pary walutowej GBP/CAD zamieszczałem przy okazji wprowadzania do grupy inwestorów nowego członka Roberta. Dwa dni po moim szkoleniu Robert zasypał nas dobrymi analizami. Kilka z nich zamieściłem w poprzednich wpisach jako bardzo interesujące pod kątem inwestycji.

 

Analiza dobrze rokująca była opisana tutaj: http://galeriazyskow.pl/w-grupie-zamknietej-praca-wre-pelna-para-analiza-usdchf-i-gbpcad-4-4-2014r/

 

i jeszcze przypomnę wykres.

 

gbpcadh1robert

 

Teraz czas na podsumowanie – zysk 310 pipsów.

 

gbp_cad1704zysk

 

Przy tej okazji należą się brawa dla Roberta.  Świetnie „wszedł” w temat i od razu zrozumiał wszystkie techniki. Cieszy mnie fakt że Robert już zarabia a minęło zaledwie dwa tygodnie od naszego spotkania, na którym uczyłem go technik analizowania wykresów.

 

EUR/NOK.

Wykres pary EUR/NOK analizowaliśmy na chacie naszej grupy jako „zagranie” intra. Wykres w skali godzinnej z pełnym opisem. Takie wykresy zamieszczamy zgodnie z naszym regulaminem aby każdy mógł z nich skorzystać.

 

eurnok1604h1

 

i kolejny wykres z prowadzoną pozycją stopem…

 

eurnok1704

 

Na wykresie widać częściową realizację zysków i ostatnią prowadzoną stopem pod ważnymi miejscami strategicznymi dającymi jeszcze szansę na wyciśnięcie paru pipsów.

 

FFI i indeksy zagraniczne.

 

Pisałem w ostatnich postach, ze widzę szanse na odbicie na indeksach zagranicznych. Dokładnie „graliśmy” na chacie FFI, Nikkei futy i dax’a.

Poniżej wykres kontraktów na indeks FFI.Zagranie na krótszy ruch z uwagi na ruch pod trend wyższego rzędu. Na chwilę pobrania pozycji trend określony na spadkowy, zaś prognozowany ruch to korekcyjny.

 

FFIh41104

 

No i trochę za wczesna ucieczka z pozycji z tych samych powodów o których pisałem wyżej. A szkoda bo ruchy się bardzo dobrze rozwinęły. Jednak każdy zysk cieszy nawet jak więcej uciekło.

 

ffizysk

 

LCKOK – ropa.

 

Wykres ropy również opisałem w serwisie i skorzystać  z analizy mógł każdy jej czytelnik.

Link do analizy: http://galeriazyskow.pl/analiza-wykresu-kontraktow-ropy-lcok4-interwal-dzienny-13-04-2014r/

 

I poniżej wykres z analizy.

 

LCOK484dzienny

 

Na tym walorze zyski zanotowałem spore z uwagi na wykres dzienny. Wszystko ładnie szło i szło by dalej gdyby nie koniec serii kontraktów. Broker zamknął zyskowną pozycję a na nowej w tych rejonach już nie widzę sensu otwierania, muszę więc ogłosić zakończenie sygnału.

Poniżej wykres bieżący ropy nowej serii.

 

LCOM4zysk

 

Widać jak prognozowany ruch do minimum górnej linii kanału spadkowego jest realizowany. Osobiście widzę dużo wyższe poziomy ale o tym kiedy indziej.

 

GBP/USD.

 

Na koniec „zagranie” intra na parze walutowej GBP/USD. Ten walor opisywany był u Nas wielokrotnie, ponieważ bardzo ładne i czytelne sygnały dawał. Prawie każdy sygnał dał minimum 70-80 pipsów. Taką mam metodologię i takiej uczę mich uczniów. Interwał, który analizuję to minimum H1 więc przy stopach na poziomie 20-35 pipsów target musi wynieść 2-4 krotność stopów.

 

gbpusdh11604

 

Wykres praktycznie przedstawia istniejące już pozycje z pokazanym miejscem stopów i targetów. Wiele o tym walorze pisaliśmy na naszym chacie. Przypomnę, że wykres przedstawia poprzedni dobrze złapany ruch wzrostowy opisywany w serwisie, link: http://galeriazyskow.pl/efekty-grupy-inwestorow/

Tutaj mamy świetny przykład jak można cały ruch dobrze uchwycić. Wejścia były praktycznie na samym dołku a zamykanie na szczycie i ponowne odnawianie pozycji precyzyjnie po korektach.

 

Podsumowując dzisiejszy wpis pragnę pogratulować mojej grupie i podziękować za ogrom pracy. Nagrodą są oczywiście zarobione pipsy. Chciałbym zaprosić czytelników serwisu do udziału w moich szkoleniach. Zapraszam również do udziału w grupie, gdzie wiele analiz jest zamieszczanych z oznaczonymi strefami wsparć i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Na koniec kilka słów o polskich kontraktach. Jak prognozowałem odbicia na indeksach zagranicznych liczyłem na korelację z naszym parkietem. Jak widać nasz „banan” trochę opóźnia do innych giełd ale co się odwlecze to nie uciecze. Bieżący układ falowy po ostatnich dwóch dniach zmienia moje nastawienie do przyszłości indeksu wig 20. W okresie świątecznym postaram się więcej napisać i narysować.

Jak starczy czasu to jutro po sesji może usiądę do wykresów. Nie ukrywam, że żonka trochę dodaje obowiązków ale może i dobrze. W końcu trzeba rozpocząć świętowanie.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz