Analizy

Podsumowanie analizy spółki PKN Orlen, interwał godzinny, 20.04.2013r.

Podziel się postem:

Dwa tygodnie temu zamieściłem analizę spółki PKN Orlen. Pisałem w niej o spadku impulsem i zasugerowałem miejsce dołkowe dla tego waloru, z dużą szansą na odbicie.

Dokładnie opisałem warunki i zaznaczyłem, że spodziewany ruch jest jedynie korekcyjny, w związku z tym z bardzo ograniczonym ryzykiem. Jak wiadomo najlepsze zyski osiąga się zajmując pozycje zgodnie z trendem.

 

Spójrzmy co się wydarzyło od ostatniej analizy – LINK?

 

Rynek wykonał korektę zgodnie z oczekiwaniem. Jedyne zastrzeżenie to jej głębokość. Zaznaczyłem kilka potencjalnych oporów dla tego ruchu i w tym przypadku cena odbiła się od pierwszego.

 

Agresywnie zakładając zysk wyniósł ok 2zł. Ustawiając stop pod dołkiem w najgorszym wypadku wyjście z pozycji było po cenie zakupu. Kolejnym sposobem zabezpieczenia było prowadzenie stop’a pod kolejnymi dołkami w zależności od stosowanych technik (Używam i uczę kilka technik stosowania zleceń stop loss w zależności o zajmowanej pozycji, głownie ze względu na interwał – więcej na szkoleniach). Osobiście stopa ustawił bym pod „większym” dołkiem pierwszej fali A korekty, głownie z uwagi na to że nie lubię ślęczeć przy monitorze. Dla tego nie stosuję podciągania stopów na niższych interwałach, chyba że bardzo pilnuję daną pozycję. Metody te są jednymi s najskuteczniejszych. Wszystko zależy od sposobu inwestowania i czasu jaki się chce poświecić na dzienny trading.

 

Sądzę, że opisane „zagranie” było sensowne mimo grania pod trend, o czym pisałem i wyciągnąć na nim można było sporo pieniążków inwestując w kontrakty lub jednostki CFD (dostępne na platformach CityIndex – zobacz tutaj). Przy twardych zasadach i dokładnej znajomości AT można zarabiać na wielu ruchach trendowych jak i korektach.

 

pknorlen

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz