Analizy

Podsumowanie analiz GBP/USD i EUR/USD, 23.06.2013r.

Podziel się postem:

Witam czytelników. Trochę późno zabieram się za analizy ale dopiero teraz wróciłem z Mistrzostw Polski W Siatkówce Plażowej Oldboy’ów. Oczywiście nie jako zawodnik ale sędzia tej dyscypliny sportu. Okres wakacyjny zapowiada bogaty sezon w wyjazdy na turnieje i zawody, więc przyjdzie mi znowu analizować wykresy głównie wieczorami.

 

Przejdźmy do podsumowania ostatnich analiz, gdzie sugerowane były miejsca przesilenia rynku.

 

GBP/USD.

Na wstępie „przypomnę” poprzednią analizę – http://galeriazyskow.pl/analiza-gbpusd-interwal-d1-20-06-2013r/

Widać na niej sugestię zmiany trendu z dużym prawdopodobieństwem. Owe przesilenie miała miejsce chwilę później. Z pobraniem czekałem na wystąpienie potwierdzenia sygnału. Jak wiadomo powstające sygnały wstępne dają szansę zajęcia pozycji przy znacznie lepszej cenie, za to są bardziej ryzykowne. Tym razem na „gorącym” rynku wolałem wstrzymać się z decyzją do zaistnienia sygnału technicznego.

 

Na dzień dzisiejszy zysk wynosi 156 pipsów. Intra wyniósł nawet 200 ale jak wspominałem, zajęty byłem innych hobby i zapewne dzisiaj po otwarciu będę chciał coś zamknąć i dla reszty ustawić zyskownego stop loss.

Zejście na funcie nastąpiło impulsem a przed ostatnia świeca jest sygnałem ostrzegawczym dla dalszego spadku, tym bardziej że wskaźniki dają dywergencje na wysokich interwałach.

Reasumując. Zagranie o charakterze średnioterminowym dość udane, zaś na obecnych poziomach możliwe odbicie, wstępnie oceniane jako korekcyjne.

aktfunth4

 

EUR/USD.

Co do edka? Sytuacja jest nadal aktualna i zgodna z analizą z dnia 11.06.2013r- (http://galeriazyskow.pl/analiza-eurusd-interwal-dzienny-11-06-2013r/)

Sygnał zarabia i do piątku dał zysk ok 147 pipsów.

Średnioterminowo jest w porządku, zaś na niższych interwałach widać przesilenie.

 

W zasadzie o eur/usd mogę napisać tylko tyle. Pewnie coś zredukuję i resztę pozostawię średnioterminowo.

 

aktedekh4

 

Dzisiaj wypadałoby napisać o złocie i srebrze, gdyż widzę na tych walorach ciekawe miejsca techniczne. Wymagają one odpowiednich sygnałów wstępnych i technicznych i pewnie za wcześnie o tym piszę. Postaram się więcej o nich napisać w najbliższych postach.

 

Polecam analizę wyników systemów transakcyjnych. Jak widać z powodzeniem można inwestować na każdym rynku za pomocą analizy wykresów lub poprzez automatyczne sygnały transakcyjne. Opisywane walory dały dobrze zarobić a systemy transakcyjne stwarzają możliwości zarobkowe osobom nie posiadającym czasy bądź wiedzy.  Zlecenia ograniczają się jedynie do „wklepania” ceny w zlecenie na następny dzień (w przypadku systemu Gold) lub ustawienia zlecenia oczekującego zawsze ranu po otwarciu rynku.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz