Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Towary, surowce

Plany inwestycyjne na najbliższe dni, 4.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Kolejne okazje pojawiają się na rynku. W mojej ocenie niebawem będą dobre ceny i miejsca do zajęcia pozycji na parze walutowej nzdusd oraz złocie i srebrze.

Poprzednie wpisy dotyczące walut względem usd są nadal aktualne. Dzisiaj te pary notują wyższe wyceny od mojego wpisu o minimum 100 pipsów a potencjał jest znacznie większy.

Przykład gbpusd poniżej.

 

Analiza wykresu nzdusd – interwał tygodniowy.

Na wykresie tygodniowym cena dotarła do ważnych poziomów wsparć. Opisywać technik już nie będę i znaczenia poziomów ale napewno potwierdzają to miejsce różne narzędzia. Wskaźniki oscylacyjne pokazują dywergencje, a że to jest na interwałach tygodniowych tym bardziej rośnie ich znaczenie.

 

Analiza wykresu nzdusd – interwał H4.

Na wykres H4 naniosłem moje kreski, które pokazują wsparcia i opory (na które gram). Myślę, że najbkliższe dni przyniosą korektę bieżących wzrostów i jednocześnie lepsze ceny na kupno/zajęcie pozycji.

Podobnie może nastąpić z pozostałymi parami walutowymi względem usd, gdzie może dojść do odpoczynku we zrostach i drobnych korekt przed kontynuacją wzrostów. Będzie to też okazją do uzupełnienia pozycji wyrzuconych na „górkach”.

Ja ostatno jestem bardzie inwestorem pozycyjnym i wolę dłuższe ruchy gdzie zysk ok. 150 pipsów uważam za przyzwoity, który oczywiście częściowo księguję. Niemniej jednak jak wspominałem wielokrotnie potencjał obecnych ruchów na dolarze jest znacznie większy niż 100-150 pipsów. Okazji do zajęcia pozycji na rynku jest mnóstwo. Wymaga to cierpliwości a ta cecha z wiekiem coraz łatwiej mi przychodzi.

 

Analiza wykresu Silver – interwał tygodniowy.

Srebro konsoliduje ale porusza się „od bany do bandy”. Po raz kolejny chcę ten schemat rozegrać i niebawem pobiorę L. Tygodniówka ciekawie respektuje poziomy wsparć. Proponuję rozpisać ruchy/fale/fraktale czy swingi na niższych interwałach i handlować. Jak zwał tak zwał, techniki są podobne, chodzi tutaj bardziej o wyłapanie momentu zmiany pozycji przez większy kapitał a to już pokazują świece.

Handlując kilka lat widać na jakich pozycjach jest wieksza aktywność kapitału i tym samym smiana kierunku. Reszta już zależy od poziomu i technik wejść ale znając kierunek jest większa szansza wygranej tylko wielkość stop ma znaczenie.

Wykres tygodniowy. Aby taka pozostało musimy rzecz jasna zakończyć tydzień nad lub na wsparciu. Więcej jeszcze dwa dni handlu przed nami. Ja lubię wyprzedzać rynek w kwestii planu. Rozwiązania przyjdą w przyszłym tygodniu.

 

 

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz