Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

PKN nie przewiduje wymiany akcji w transakcji przejęcia Lotosu, 26.04.2018r.

Podziel się postem:

 

 

 

PKN Orlen przewiduje, że transakcja przejęcia Grupy Lotos nie będzie zakładała wymiany akcji, a po przejęciu gdańska spółka pozostanie w obrocie na GPW, poinformowali w trakcie czwartkowej telekonferencji z analitykami przedstawiciele spółki.

„Oba stwierdzenia są prawidłowe” – odpowiedział dyrektor wykonawczy do spraw strategii Piotr Kearney pytany o to, czy nie należy spodziewać się żadnej wymiany akcji, tylko wezwania, oraz czy intencją PKN jest pozostawienie Lotosu na GPW.

Przedstawiciele PKN poinformowali ponadto, że w pierwszej fazie spółka zamierza podpisać ze skarbem państwa porozumienie w sprawie przejęcia 32,99 procent akcji Lotosu, a potem ogłosić wezwanie, które umożliwi zwiększenie udziału do 66 procent.

„Musimy pogodzić nasz cel, którym jest przejęcie całego pakietu skarbu państwa, z otoczeniem prawnym, więc rzeczywiście porozumienie będzie dotyczyło 32,99 procent akcji, a warunkiem jego realizacji będzie uzyskanie zgody urzędu antymonopolowego” – powiedział Kearney.

„Jeśli ją otrzymamy, to ogłosimy wezwanie (…) do 66 procent” – dodał.

Przedstawiciele PKN Orlen poinformowali ponadto, że spodziewają się, że porozumienie w sprawie przejęcia od skarbu państwa pakietu 32,99 procent akcji Lotosu powinno zostać podpisane w ciągu kilku tygodni lub miesięcy.

 

Łukasz Bugaj

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz