Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Pierwszy kwadrans handlu na Wall Street , 29.10.2019r.

Podziel się postem:

 

Główne nowojorskie indeksy DJIA, S&P500 oraz NASDAQ-100 notują kwadrans po otwarciu w USA odpowiednio +0,01%, -0,02% oraz -0,28%. Początek handlu na Wall Street przebiega bardzo spokojnie w układzie lekkiej niepewności, po wczorajszym wybiciu nowych szczytów rynku byka, co miało miejsce na wielu głównych, nowojorskich indeksach.

Zaawansowana faza sezonu wyników kwartalnych przyniosła kolejną paczkę danych, co bardzo dobrze wpisuje się w ww. zachowanie graczy i głównych średnich giełdowych z USA. Otóż akcje Merck & Co Inc drożeją o 1,74% po wynikach kwartalnych, które przebiły rynkowy konsensus. Z kolei Pfizer Inc silnie rośnie o 3,14%, ponieważ podniósł prognozę zysków za 2019 rok. Walory Alphabet Inc tracą ponad 2%, gdyż kwartalny zysk nie wpisał się we wcześniejsze szacunki z powodu wyższych kosztów. Mamy znowu trochę mieszanych danych finansowych, ale generalnie rynek ponownie czyta je na plus dla posiadaczy akcji z SPX. Według danych Refinitiv zyski spółek S&P500 w trzecim kwartale były znacznie lepsze niż oczekiwano, przy czym ponad 78% z 204 firm, które je dotąd ogłosiły, przebiło oczekiwania na poziomie zysków. To klasyka czytania wyników kwartalnych z USA, gdyż często oczekiwania są bardzo nisko położone i łatwo je przebijać. To nie zmienia jednak faktu, że mamy trochę inny obraz globalnej gospodarki, czytany wynikami i zyskami, jakie osiągają największe spółki z USA.

Pamiętajmy także, że teraz wszyscy będą patrzeć na posiedzenie Fed-u i późniejszy komunikat, o czym już wcześniej monitowaliśmy. Oczekuje się, że Bank Centralny z USA po raz trzeci w tym roku obniży stopy procentowe o ćwierć punktu procentowego, w obawie przed globalnym spowolnieniem gospodarczym.

15min-FUS500.Daily.png

Notowania dzienne SPX.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz