Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Pierwsze kwadranse: silne CDR i ALE, przy -0,3% na DAX

Podziel się postem:

 

Dobiega końca pierwsze 45 minut handlu na GPW, podczas którego pozytywnie wyróżnione zostały spółki CDR (+0,7%), ALE (+0,8%), BML (+2,12%). Licznik wymiany Wig20 pokazuje solidne 95 mln zł obrotów. Ciekawie technicznie wyróżnia się CD PROJEKT, który notowany jest w ramach formacji overlap i pro-wzrostowego klina. Właśnie testujemy jego górne ograniczenie przy 377,40 zł. Zauważmy, że wskaźnik pokazujący odchylenie od trendu (TRD) jest dla CDR już po okresie „dołowania”, wstępując w fazę dodatniego odchylenia od trendu. Zgodnie z widocznym układem złamanie TL 377,40 zł powinno wymusić popytowe ożywienie na CDR i wówczas bardzo ważny będzie opór 410,50 zł.

Z kolei DAX zareagował o poranku na ważne wsparcia 12690 – 12770 pkt., podbijając do okolic 12830 pkt. Ich wybicie powinno zatem nadać wzrostowy ton dla Eurolandu, ale z kolei przebicie ww. wsparć wręcz odwrotnie skieruje graczy do przesunięcia wajchy w stronę risk-off.

Przedstawiony układ techniczny DAX-a i posilanie się Wig20 zwyżkami ważnych komponentów ALE i CDR kieruje uwagę graczy na 1-1,4% słabość subindeksów banków i spółek paliwowych. To właśnie te agregaty muszą się podnieść, aby Wig20 przeszedł na północ przez TL 1658 pkt., gdyż w innym razie impulsy spadkowe DAX i indeksów Eurolandu będą wspierać podaż na GPW.

20-10-20-CDR-dev.png

Wykres dzienny akcji CD PROJEKT.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz