Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Otwarcie kasowego, negatywny układ techniczny na LPP, 11.07.2019r.

Podziel się postem:

 

Indeks największych spółek z GPW zyskuje o poranku umiarkowane 0,5% zgodnie ze wskazaniami warszawskich i zachodnich futures. Pierwsze wymiany wynoszą 4,66 mln złotych, standardowo rozłożone na głównych komponentach.

Choć negatywnie wyróżnia się -0,7% na LPP z obrotem nr 1 w Wig20 rzędu 1 mln złotych. Mamy zatem małoaktywny handel na starcie dnia, natomiast ww. pro-spadkowe wyróżnienie LPP pokazuje, że dziś gracze mogę mieć problem z tym papierem zwłaszcza, że posiada on potwierdzony twardy opór przy 7894 zł. Wypada on mniej więcej na połowie czarnego, majowego korpusu kiedy LPP zanotowało -14,36%. Jest to zatem ciekawy moment dla podaży, aby właśnie po potwierdzeniu zaporowej bariery docisnąć i uwypuklić swoją techniczną przewagę.

Pozytywne otwarcie kasowego nie zmienia sytuacji technicznej i jest pochodną wczorajszych oscylacji z Wall Street, do których ostatecznie, relatywnie wyrównujemy. Ważne opory są przy 2337 – 2362 punktów i dopiero ich pokonanie przy podwyższonych obrotach dałoby intratną zmianę układu sił na największych spółkach z GPW.

openkasWIG20_TDaily.png

Notowania Wig20 w układzie dziennym.

 

Michał Pietrzyca

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz