Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

OPINIA ANALITYKA: Nudny rytm notowań, 27.11.2019r.

Podziel się postem:

 

Obraz dolara jest dzisiaj mieszany, ale innych walut podobnie. Zmiany są kosmetyczne. Widać wyraźnie, że rynek potrzebuje mocniejszego bodźca, którego nie ma. Jutrzejsze Święto Dziękczynienia w USA nie będzie sprzyjać podbiciu zmienności, nawet w kontekście dzisiejszej, popołudniowej paczki ważnych danych z USA – o godz.14:30 poznamy rewizję danych nt. dynamiki PKB za III kwartał, oraz dane nt. zamówień na dobra trwałego użytku w październiku i cotygodniowe bezrobocie, a o godz. 16:00 indeks Chicago PMI, dane PCE, oraz informacje nt. podpisanych umów na sprzedaż domów. Z racji jutrzejszego święta i skróconego piątku, kluczowe odczyty z USA zostały przeniesione na dzisiaj (o godz. 20:00 poznamy jeszcze Beżową Księgę FED, czyli okresowy raport nt. aktywności w poszczególnych dystryktach).

Decydenci starają się pielęgnować wątek oczekiwań związanych z umową handlową pomiędzy USA, a Chinami. Ale skoro ustalenia są na ostatniej prostej, jak twierdzi Trump (nie od dzisiaj), to dlaczego nie znamy terminu oficjalnego spotkania na którym złożone zostałyby formalne podpisy? O tym cisza, chociaż czas biegnie. Formalnie 15 grudnia mają wejść w życie wyższe stawki celne na chińskie produkty, o ile decyzja ta nie zostanie zmieniona przez Biały Dom. Rynek nie chce się nad tym zastanawiać i woli „pielęgnować” umiarkowany optymizm, chociaż odpowiedź na to pytanie może być kluczową w pierwszych dniach grudnia…

Poniższy wykres USDCNH może kryć w sobie odpowiedzi na powyższe pytania. Juan nie jest wyraźnie słabszy, chociaż mógłby (ze względu na rozczarowujące dane makro dzisiaj), co może sugerować, że rynek próbuje jednak dyskontować potencjalną informację o zawarciu porozumienia w grudniu.

 

USDCNHDaily_maly.png

Wykres dzienny USDCNH

 

Jedną z najsłabszych walut jest dzisiaj euro, chociaż zmiany są kosmetyczne. Kurs EURUSD ociera się o barierę 1,10. Technicznie mocne wsparcie można jednak wskazać już przy 1,0990 i 1,0988 (dołek z 14 listopada), co sprawia, że pole do kontynuacji spadków w krótkiej perspektywie jest dość ograniczone.

 

EURUSDDaily_maly.png

Wykres dzienny EURUSD

 

Na zakończenie rzut oka na indeks dolara FUSD. Teoretycznie układ jest pozytywny, ale nie doszło do wyłamania ponad ważny opór w rejonie 98,30. Brak realizacji tego scenariusza może sprawiać, że pozycja dolara może nie być aż tak komfortowa…

 

FUSDWeekly_maly.png

Wykres tygodniowy FUSD

 

Marek Rogalski

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz