Aktualności Analizy Analizy akcji Forex Komentarze i opinie

Okazje inwestycyjne intraday: eurusd, gold, 11.03.2018r.

Podziel się postem:

 

Przeglądając wykresy walut i towarów w sobotni wieczór znalazłem kilka ciekawych układów cenowych. Układy dotyczą niższych interwałów i w dodatku jest weekend więc do realizacji jest jeszcze wiele czasu i warunków do spełnienia. Niemniej jednak plan warto posiadać na poniedziałek i obserwować zachowanie ceny.

 

Eurusd – interwał H1.

Cena odbiła się od lokalnego wsparcia, które może zapłacić. Pierwsze odbicie jest na tyle duże, że zdołało złamać strukturę ruchu spadkowego (nie mylić z trendem) i po korekcie jest duże prawdopodobieństwo że będzie kolejna fala wzrostowa. Wszystko opisuję w skali intra max H1. Niebieski obszar to strefa wsparć dająca okazję zakończenia korekty. Wybicie dołków neguje mój scenariusz, zaś pokonanie oporu: linia trendu spadkowego lub poziomego to techniczne wskazanie do kontynuacji odbicia.

 

 

Gold – interwał H1.

Na złocie pierwsze opory zostały już pokonane, więc pominąłem je na wykresie, zaś wyznaczyłem kreskę istotną według mnie która może dać podpowiedź o dalszym ruchu ceny. Jeszcze nie wszystko wiemy ale na podstawie dostępnych informacji możemy budować scenariusz.

Wsparcie i odbicie ceny jest dość ciekawe i ma uzasadnienie na wykresie. Lokacja nie jest przypadkowa. Teraz warto poszukać oporów i sygnałów. Nie kupujemy na przekonanie lecz techniczne sygnały z wiadomym poziomem stop.

 

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz