Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Ograniczona reakcja na EUR/USD, 26.07.2018r.

Podziel się postem:

Poranny czwartkowy handel na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego euro oraz potencjalnie słabszego dolara. Wycena wspólnej waluty korzysta z doniesień po spotkaniu Trump-Juncker, podczas gdy dalsze spadki dolara ograniczane są przez rosnące rentowności amerykańskiego długu.
W dalszym ciągu jednak notowania EUR/USD pozostają w ramach konsolidacji 38,2-50% zniesienia fibo (W1), czyli zakresu 1,1542-1,18 USD.
Wydarzeniem ostatnich godzin na rynkach było zakończenie spotkania i wspólna konferencja Trump’a oraz Juncker’a. Zgodnie z prognozami udało się złagodzić napięcia handlowe na linii USA-EU, a sami decydenci potwierdzili rozpoczęcie prac nad nowym układem handlowym w myśl zasad – brak ceł, brak barier, brak subsydiów. Telewizja CNBC oceniła, że prezydent uzyskał ustępstwa od UE, które mogą pozwolić na uniknięcie wojny handlowej. Trump powiedział podczas konferencji prasowej po spotkaniu w Białym Domu, że Unia zgodziła się na „natychmiastowe” zwiększenie importu amerykańskiej soi i gazu skroplonego (LNG) oraz obniżenie taryf w sektorze przemysłowym.Waszyngton ma wstrzymać z kolejnymi taryfami.
 EURUSDDaily.png
Konrad Ryczko
Bossafx
Podziel się postem:

Dodaj komentarz