Analizy

Ocena sytuacji na wykresie indeksu wig20, interwał tygodniowy i dzienny, 27.04.2013r.

Podziel się postem:

Ocenę sytuacji rozpocznę od wykresu tygodniowego. W zasadzie układ jest analogiczny do układu kontraktów terminowych FW20, o których pisałem kilka dni temu. Analiza wskaże na nieprzypadkowe miejsce z możliwościami do wykonania korekty wzrostowej.

 

Interwał tygodniowy.

 

Na wykresie widać ruch trójfalowy od szczytu. Falowo można potraktować ten ruch jako korektę lub jako część impulsu (oznaczenia falowe widać na wykresie).

W przypadku impulsu, bieżące wsparcia powinny zostać pogłębione z sugestią powrotu do bessy.

W przypadku korekty możemy uznać, iż spadek zakończył się na tym etapie (nie mówimy tu o bezwzględnych wsparciach , zaś o strefie wsparć z możliwością naruszenia).

Oba scenariusze mają szanse powodzenia, natomiast temu drugiemu na tę chwilę ciut bardziej kibicuję.

 

Co widzimy na wykresie:

  • ruch mieści się w ramach kanału spadkowego,
  • wsparcie wewn fibo,
  • trójfalowy kształt spadku,
  • wskazanie oscylatora RSI,
  • linia trendu spadkowego (czerwona linia),
  • formacja prowzrostowa.

Zbiór narzędzi może świadczyć o możliwości wykonania korekty przez indeks bądź nawet zmiany trendu. Zdecydowanie za wcześnie jest aby mówić o rozpoczęciu tego ruchu. Jedynie co posiadamy to przesłanki i mocne wsparcia potwierdzone.

 

Jak interpretować wykres czyli gdzie poszukiwać sygnału?

Czerwona linia pozioma jest oporem i jednocześnie miejscem aktywacji wspomnianej formacji. Zamknięcie świecy ponad tym miejscem da wstępny sygnał kupna.

 

wig20W

 

Interwał dzienny.

 

Wykres dzienny dokładniej pokazuje siłę narzędzi opisanych wyżej oraz miejsce aktywacji sygnału. Ewentualna fala C na tym interwale układa się w klin. Nadmienię jeszcze raz o układzie falowym. Fala C nie jest czytelna jak na korektę zwykłą. Bardziej pasuje do rozbudowanej korekty WXY. Dlatego osobiście oznaczenia falowe traktuję jako ogólny ogląd a pozycję pobieram po zrealizowaniu innych czynników.

 

Dodatkowo widać na świecach dziennych dywergencję ze wskaźnikiem RSI. Jest to dość mocna dywergencja jak na tak długą ramę czasową.

 

wig20D

 

Jak można wykorzystać wskazania z dzisiejszej analizy?

 

Poszukiwanie dogodnych miejsc do zajęcia pozycji na kontraktach terminowych lub jednostkach CFD. Instrumenty lewarowane proponuje kupować z bezwzględnym stopem na określonych miejscach.

 

Poszukiwanie prowzrostowych spółek do kupna, wykazujących tendencje wzrostowe lub dające sygnały kupna.

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz