Analizy

Ocena spółki Ekoexport, 1D, 23.09

Podziel się postem:

Po piątkowej sesji w weekend przejrzałem kilka spółek z naszego parkietu. Przyznam, iż w mojej ocenie wiele spółek zaczyna wyglądać prowzrostowo. O ile indeks wig20 i kontrakt fw20 wygląda na wykonanie korekty, choć nie musi, to kilka spółek ma szanse wykonać sowite wzrosty. Wywołana spółka Ekoexport zakończyła swoje spadki na poziomie fibo 61,8% w formie korekty ABC, gdzie fala C wygląda na impuls zakończony ładną świecą popytową (większe niebieskie koło).

We wskazanym miejscu padł wczesny sygnał kupna. Ja natomiast poczekałem na jego potwierdzenie. Taka sytuacja miała miejsce w piątek. Choć na przeszkodzie stoi jeszcze średnia EMA200 i krótkoterminowa linia trendu.

Następnie cena wykonała znaczny ruch rozpoczynając prawdopodobnie nowy trend. O jakim trendzie możemy mówić? Na tę chwilę zakładam krótkoterminowy (jak zawsze), po przebiciu linii trendu (niebieska linia) sygnał ma szanse zmienić się w średnioterminowy z bardzo dużym zasięgiem. Ostatnia świeca, zgodnie z teorią Dowa, wybiła lokalny szczyt tworząc jednocześnie klasyczny sygnał kupna. Dodatkowo na walorze pojawiły się obroty w okolicach wsparć, co podkreśla ich znaczenie.

W najbliższych dniach możliwe cofnięcie i szansa na dalsze zwyżkę.

Najbliższe wsparcie to obszar luki oraz ostatni dołek na poziomie 13zł. (dobre miejsce na ustawienie zlecenia SL). Jak wiadomo sl musi być zawsze !, na ewentualność przebicia dołków, wówczas może dość do większej przeceny.

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz