Analizy

Ocena indeksu wig20, wykres dzienny, 27.01.2013r.

Podziel się postem:

Chciałby przedstawić ocenę rynku Polskiego na przykładzie indesku wig20.

Widzę dwa scenariusze. Jeden zakłada spadek z obecnych miejsc, zaś drugi dopuszcza jeszcze naruszenie strefy 2600 pkt. Jest jeszcze jeden scenariusz zakładający całkowite  zakończenie korekty o którym nie będę dzisiaj pisał.

 

Wariant spadkowy w dłuższym horyzoncie.

Po pierwszym impulsie spadkowym rynek rysuje korektę (pomarańczowe linie). Dla wielu inwestorów korekta pierwszego impulsu spadkowego została zakończona, po czym rynek powrócił do kontynuowaniu ruchu.  Jest to oczywiście jedna z opcji ale dość ważna dla osób grających na kontraktach terminowych w ujęciu intra. Zasięg spadku można oszacować na podstawie kanału spadkowego oraz kolejnych stref wsparć za pomoca współczynnkia fibo.

-ok. 2490-2500 pkt.

-ok. 2470 pkt.

-ok. 2430-2440 pkt.

 

wig20D

 

Wariant zakładający rozbudowanie korekty.

Zastanawia mnie jeszcze opcja, rozbudowania korekty ostatniego spadku. Trudno powiedzieć ile procent powodzenia ma mój scenariusz ale teoretycznie istnieje taka szansa.

Oznacza to że jeszcze znajdujemy się  fali b i możemy doświadczyć ruchu do poziomów 2600 pkt w ramach fali c, bądź wększy wzrost w ramach fali 3 nowego impulsu (wariant z całkowitym zakończeniem korkty i powrotem do wzrostów)?

Co skłania mnie do takiego myślenia? Napotkane wsparcia w ramach linii kanłów (co prawda o mniejszym znaczeniu) oraz poziom zniesienia wew. fibo.

Zasięg to rejon oznczony na wykresie, czli:

– wartość fibo,

– górna linia kanału,

– opór poziomy,

– wskazania oscylatorów.

Nie sugeruję grania pod ten scenariusz ale może stanowić on ciekawe miejsce do zakończenia korekty w przypadku jego powodzenia.

 

wig20D!

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz