O nas

Serwis galeriazyskow.pl – bieżące komentarze, analizy i raporty na temat rynku akcji, walut, surowców i towarów.


Nazywam się Jacek Raczkowski – jestem głównym analitykiem i twórcą serwisu www.galeriazyskow.pl.

Jestem człowiekiem aktywnym zawodowo o bardzo dużej ilości pasji. Przez rodzinę nazywany pracoholikiem, z uwagi na prowadzenie wielu projektów zawodowych jednocześnie.

Z giełdą związany jestem od 2007 roku, czyli momentu załamania hossy na rynkach kapitałowych. Od tamtego czasu z chęci poznania procesów tworzenia trendów rozpocząłem naukę i edukację. Zgromadziłem 28 pozycji o tematyce giełdowej, które przeczytałem kilkukrotnie i testowałem mnóstwo schematów i fragmentów treści tychże książek.

Czegoś brakowało do odniesienia zysków….

Kolejnym etapem były szkolenia. Już wiem, że warto szkolić się tylko u aktywnych traderów, nie zaś u teoretyków czy doskonałych mówców.

Po latach tradingu mam ukształtowany warsztat i zbiór zasad inwestycyjnych. Niestety muszę przyznać rację największym guru rynkowym, iż najprostsze zasady i techniki są najbardziej skuteczne, zaś odpowiednie zarządzanie kapitałem to podstawa sukcesu na giełdzie (nie mylić z sukcesem w życiu, bo na pewno nie jest nim giełda).

Co z tego, że zdarzały mi się zyski rzędu 50 tys zł w dwa miesiące (pochwalę się nawet skutecznością 28 wejść z rzędu), skoro kilka kolejnych pozycji stratnych zredukowało mój portfel o 60%.

Dzisiaj jestem, jak sądzę ukształtowanym emocjonalnie inwestorem, inwestującym w różne aktywa (także nieruchomości) o nastawieniu na mniejszy ale stabilny przychód. Moje analizy dotyczą interwału 4-godzinnego, dziennego i tygodniowego. Po wielu latach poszukiwań doszedłem do wniosku, że życie nie polega spędzaniu go przed komputerem. Dzisiaj wystarczy mi kilkanaście minut dziennie aby przejrzeć większość interesujących mnie walorów, zaś pozycje zajmuje w zależności od okazji, zazwyczaj kilka w tygodniu.

Po części już rentierem ale nadal z wieloma pomysłami.

Chętnie dzielę się wiedzą, prowadząc szkolenia indywidualne.

Jeśli masz pytania do mnie, pisz. Odpisuję na maile, jednak może trochę to potrwać.

 

Dodaj komentarz