Analizy

Nowy System Gold+Target

Podziel się postem:

Do Galerii systemów wprowadzony został Nowy system transakcyjny na kontrakty terminowe FW20 o nazwie Gold+Target (szczegółowe wyniki tutaj).

System pracuje na formułach systemu Gold. Dodatkiem wzbogacającym wspominany system jest wcześniejsze zamykanie pozycji zyskownej. Wynik ogólny systemu Gold+Target jest niższy od systemu Gold,  za to linia wartości kapitału jest bardziej stabilna i „łagodna”.

 

Co wnosi takie rozwiązanie inwestorom systemowym?

 

Zasadniczą korzyścią są niższe obsunięcia kapitału w stosunku do innych systemów. Kolejnym profitem jest stały przychód roczny z systemu. Wyniki wskazują na częste osiąganie targetu. Z uwagi na specyficzne warunki rynkowe panujące ostatnio na rynku, czyli okresy długich konsolidacji, również możliwe jest  zarabianie na przyzwoitym poziomie. System sprawdził się we wszystkich okresach giełdy, począwszy od roku 2005, gdzie panowały dłuższe trendy, jak również w okresie ostatnich kilku lat z przedłużającymi się okresami ruchów bocznych – trudnych dla systemów transakcyjnych.

W odpowiedzi na wiele zapytań naszych klientów (odnośnie zapowiadanych systemów) pragniemy dodać, iż na bazie systemów Gold i Gold+Target można opracować własną strategię inwestycyjną. Oczywiście serwis nie prowadzi takiej porady w ramach abonamentu, zaś jedynie wskazuje na takie możliwości.

 

Przykład dotyczy łączenia obu systemów na raz (jest to jedynie przykład hipotetyczny ukazujący możliwości łączenia systemów dających obraz strategii).

np.: Inwestor otwiera X pozycji podczas aktywacji sygnału (sygnał systemu Gold i Gold+Target jest ten sam, na tym samym poziomie cenowym) i część pozycji zamyka na określonym Targecie, zaś kolejną/kolejne utrzymuje do odwrócenia pozycji na sygnale przeciwnym zgodnie z zasadami systemu Gold. W ten sposób można zarabiać na ruchach krótszych dzięki systemowi Gold+Target i jednocześnie być na pozycji kiedy na rynku zapanują dłuższe trendy na które zaprogramowany jest system Gold.

 

Dla klientów serwisu możliwe jest podanie innego Targetu obliczonego w drodze testów z coraz niższymi wynikami przy jednocześnie niższych obsunięciach/stratach kapitału. Zatem widzimy że punktem wyjściowym jest system Gold (system stabilny osiągający duże zyski w całym okresie testowym), natomiast modyfikacja z Target jest dla osób, które cenią sobie mniejsze ryzyko/niższe obsunięcia kapitału i stabilne zyski roczne jednak nieco niższe w porównaniu z systemem Gold (przez słowo wynik mamy na myśli wartość zarobku w całym okresie testowym).

 

Wyniki systemu Gold + Target

 

target_001

Podziel się postem:

Dodaj komentarz