Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Niska zmienność z powodu święta w USA, 4.07.2019r.

Podziel się postem:

 

Europejskie giełdy notowały wczoraj wzrosty, gdy Christine Lagarde, szefowa MFW, została nominowana na stanowisko szefowej Europejskiego Banku Centralnego. Pani Lagarde jest znana z gołębiego nastawienia, a jej nominacja wzmocniła rynki akcji. Zarówno FTSE 100, jak i DAX osiągnęły najwyższe poziomy od 10 miesięcy, co pokazuje pozytywne nastroje.

Amerykańskie rynki akcji również notowały znakomite wyniki. S&P 500 i Dow Jones zamknęły się na rekordowo wysokich poziomach. Nieznaczna poprawa stosunków handlowych między USA a Chinami była siłą napędową amerykańskich rynków akcji. Wczoraj USA opublikowały serię komunikatów ekonomicznych, a aktualizacje były negatywne. W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele spekulacji, że Rezerwa Federalna rozluźni politykę monetarną jeszcze w tym roku, a niektórzy traderzy postrzegają rozczarowujące publikacje gospodarcze jako uzasadnienie dla przekonania, że Fed obniży stopy procentowe.

 

Raport o zatrudnieniu ADP za czerwiec wyniósł 102 000, podczas gdy szacunek wskazywał na 140 000. Raport o liczbie bezrobotnych spadł do 221 000 z 229 000. Prezydent Trump ciężko pracował, aby zrównoważyć relacje handlowe USA z resztą świata, ale najnowszy raport pokazał, że deficyt handlowy zwiększył się w maju do 55,5 mld USD. Chiny i UE generują największy deficyt handlowy dla USA, a napięcia prawdopodobnie powrócą, ponieważ nadal jest wiele do zrobienia.

 

Azjatyckie rynki akcji były dość mieszane. Larry Kudlow, doradca ekonomiczny administracji Trumpa, powiedział, że bezpośrednie rozmowy handlowe z Chinami rozpoczną się „wkrótce”.

 

Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych pozostanie dzisiaj zamknięta, ponieważ USA świętuje Dzień Niepodległości.

 

Na ropie obserwowaliśmy skoki zmienności, gdy wczoraj opublikowano raport dotyczący zapasów. Aktualizacja wykazała, że zapasy ropy i benzyny w USA spadły odpowiednio o 1,08 mln baryłek i 1,58 mln baryłek. We wtorek American Petroleum Institute ujawnił, że zapasy ropy spadły o 5 milionów baryłek.

 

Złoto zanotowało stonowaną sesję, częściowo dlatego, że dolar amerykański wykazywał niewielką zmienność w ciągu dnia, ale także dlatego, że traderzy pozostawali w trybie ryzyka. Metal powraca powyżej 1400$ i jeśli utrzyma się powyżej tego poziomu, może kontynuować szerszy ruch wzrostowy.

 

Platyna i pallad zyskiwały na wartości, a ten ostatni osiągnął najwyższy poziom w marcu i niewiele mu brakuje, by dotrzeć do historycznych szczytów.

 

Sprzedaż detaliczna w strefie euro zostanie opublikowana o godzinie 11:00. Oczekuje się, że odczyt wyniesie 0,3% (m/m). Byłaby to znaczna poprawa w stosunku do 0,4% zarejestrowanego w kwietniu.

 

EUR/USD – notowania rosły od końcówki maja, a przełamanie w górę  1,1400 może poprowadzić kurs na 1,1448. Spadek poniżej 1,1200 może z kolei otworzyć drogę na retest poziomu 1,1110.

GBP/USD – obserwujemy spadki od połowy marca i jeżeli sentyment się utrzyma, kurs może dotrzeć do wsparcia przy 1,2476. Poziom 1,2800 stanowi obecnie opór.

EUR/GBP –  kurs odbijał od ponad miesiąca i jeżeli utrzyma się powyżej 0,8800, możliwy jest ruch w kierunku 0,9000. Spadki mogą się kierować w okolice 200-dniowej MA przy 0,8782.

USD/JPY – kurs pozostawał w trendzie spadkowym od kwietnia. Jeżeli sentyment niedźwiedzi utrzyma się, celem może być poziom 106,00. Opór znajduje się w okolicy 50-dniowej MA przy 109,39.

FTSE 100 oczekiwany wzrost na otwarcie o 4 punkty, przy 7,613.

DAX oczekiwany wzrost na otwarcie o 12 punktów, przy 12,628.

CAC 40 oczekiwany wzrost na otwarcie o 4 punkty, przy 5,622.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz