Analizy

Naturalgas, wykres tygodniowy i dzienny, 8.12.2013r.

Podziel się postem:

Ciekawe zmiany zachodzą na wykresie waloru Naturalgas. Taki walor jest na platformie Iron Fx i zapewne na innych również.

 

Analiza wykresu tygodniowego.

Falowo sytuacja nie jest jasna w kontekście średnioterminowym.

Istnieją dwie możliwości:

1. Od dołka cena wzrosła impulsem i teraz wykonuje korektę abc. Obecnie jesteśmy w okolicach szczytowych fali B korekty.

2. Od dołka cena wzrosła impulsem i korekta abc miała już miejsce. Wówczas cena nie powinna pogłębić już dołka korekty.

 

Moja ocena na tę chwilę zakłada wariant pierwszy. Czyli wykończenie korekty a dokładnie oczekiwanie fali c.

Jest to oczywiście zakładany scenariusz, który zawsze może być zmodyfikowany do warunków rynkowych.

Argument przemawiający za opcja nr 1 to zbyt płytka korekta, mimo że osiągnęła prawidłową wartość 50% zniesienia. Osobiście oczekiwałbym zniesienia fibo 61.8 lub 76.4%.

 

Wykres przedstawia opór na poziomie 76.4 % fibo poprzedniego spadku oraz oscylatory w okolicy wykupienia.

Uwaga! Proszę mnie dobrze zrozumieć. Analiza nie powinna być traktowana dzisiaj jako sygnał lub sugestia do zajęcia pozycji na spadki. Opisałem jedynie układ falowy i moją propozycję wykończenia korekty, która może przyjść a nie musi (patrz pkt. 2)

 

natgastyg

 

Wykres dzienny.

Wykres dzienny „pokazuje” ostatnią falkę w fali B jako impuls. Wskazania oscylatorów wykazują wielkie przesilenie na osc. rsi i sts. Bardzo pożądana byłaby długa świeca czarna i powstanie wówczas gwiazda wieczorna. Oczywiście to oczekiwanie życzeniowe i nic więcej. Dość ważna jest linia trendu po ewentualnych dołkach impulsu.

Do sygnału jeszcze daleko ale plan jakiś już mamy. Zejście trwałe ceny poniżej białej świecy powinno, przynajmniej na krótki czas, zmienić układ sił na rynku.

 

nagasD

 

Nie jest to idealna analiza bo zakłada dwa różne warianty ale za to dokładnie opisałem moje koncepcje. Więcej szans daję pierwszemu scenariuszowi choć drugiego nie wykluczam. Przebicie szczytów neguje wariant 1 (choć nie na pewno z uwagi na występowanie korekt płaskich zakładających nadbicie szczytów).

 

Co by się nie stało w najbliższych tygodniach to w bardzo długiej perspektywie oczekuję niesamowitych wzrostów ceny Naturalgas. Mam nadzieję że stanie się to po wykończeniu spodziewanej ostatniej fali korekty.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz