Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie Serwis poleca

Moje pozycje z dzisiejszego dnia, 3.11.2020r.

Podziel się postem:

 

Za wiele czasu nie mam dzisiaj i piszę z doskoku podobnie jak handluję. Wczoraj pobrałem eurusd i gbpusd na sygnale z niskich TF. W ciągu dnia rynek niewiele ruszył się więc pozycje pozostały na noc. Dzisiaj rano pozamykałem jak zwykle przedwcześnie. Ruchy dopiero teraz się rozwinęły. Mam jednak zasadę, żeby ponownie nie wchodzić na rozpędzonym rynku. Wolę moje wejścia w odpowiednich miejscach.

Dzisiaj kilka pozycji pobrałem i tak sobie czekam. Na wiele nie liczę, ponieważ rynkiem może pobujać. Jest pełnia, niedługo rozstrzygnięcie, kto będzie rządził w USA. Wszystko to może mieć znaczenie i znajdzie swoje odbicie w cenach rynkowych. Poza tym jak widać po moich wpisać, preferuję skubanie z rynku a i tak wyniki są całkiem przyzwoite w dłuższym okresie czasu.

Analiza wykresu audcad – interwał H4.

Wykres roboczy. trochę poczekałem z wejściem. Zawahałem się na lokacji mimo, że miałem przekonanie o kontynuacji nowego ruchu. Złamano overbalance i kontynuacja ruchu po pierwszym swingu była prawdopodobna. Ja nie zaufałem tym razem moim technikom i mam teraz gorszą cenę. Jak zauważyłem popyt w postaci dłuższej świecy odbijającej od wsparcia pokonującej lokalny szczyt to wtedy zareagowałem. Trochę późno ale trudno. Pozostaje obserwacja. Minimum ruchu to okolice szczytu.

 

Analiza wykresu audnzd – interwał H4.

 

Tutaj była ciekawa lokacja. Powstał sygnał techniczny i nagle rynek zaczął konsolidować. Trochę mnie zmęczył taką sytuacją bo czekanie kilka dni z dokładaniem kolejnej pozycji na kolejnej korekcie jest mało interesujące.

Dzisiaj w końcu rynek strzelił i mimo, że mój target był znacznie wyżej to chyba wyrzucę wszystkie pozycje bo za dużo ich nazbierałem i ciąży w portfelu. Według mnie rynek ma szanse dalej rosnąć ale jakoś poczułem się zmęczony tą parą walutową. Zysk i tak będzie przyzwoity. Tym razem trochę obawiam się zwrotu w dół by nie obróciło się w stratę kiszenie pozycji przez kilka dni. Moja średnia z na pozycji na jedną sztukę to 66 pipsów.

Tutaj ciekawostka, długa konsolidacja zazwyczaj powoduje szybki ruch. Widziałem to i jedyna obawa to wybicie dołem ale i tym razem wejście dobre. Mimo to uważam, że więcej miałem szczęścia przy tej pozycji.

 

 

Analiza wykresu usdjpy – interwał H4.

Kolejny raz wchodzę w pozycję na tej parze. Poprzednie pozamykałem przed weekendem a szkoda bo rynek dalej rośnie. Wchodzenie na kontynuację jest trudniejsze niż na sygnał zwrotu ale co zrobić. Zarobiłem dzisiaj to mogę zaryzykować. Potencjał jest i nawet tworzy się formacja ORGR. Wolałbym jednak wziąć pozycje na korekcie. Pytanie czy będzie bo rynek może urwać w górę i tyle.

 

Jedno miejsce się zrobiło jeszcze na szkolenie w listopadzie. Mogę jedno odbyć. Proszę pisać na maila.

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz