Aktualności Analizy Komentarze i opinie Towary, surowce

Mniejszy od oczekiwań wzrost zapasów gazu ziemnego w USA, 20.07.2018r.

Podziel się postem:

 

Notowania gazu ziemnego, podobnie jak ceny wielu innych surowców, nie mają w ostatnich tygodniach dobrej passy. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych jeszcze pod koniec czerwca testowała psychologiczny opór na poziomie 3 USD za mln BTU, jednak bariera ta okazała się zbyt silna. Obecnie notowania gazu w USA poruszają się w okolicach 2,70-2,80 USD za funt.

Czwartek przyniósł ożywienie strony popytowej na tym rynku, które nastąpiło po publikacji raportu amerykańskiego Departamentu Energii, dotyczącego zapasów gazu ziemnego w Stanach Zjednoczonych. Według tej instytucji, w tygodniu zakończonym 13 lipca zapasy gazu ziemnego w USA wzrosły o 46 mld stóp sześciennych. To mniejsza zwyżka niż oczekiwano – zakładano, że wyniesie ona 56 mld stóp sześciennych.

W rezultacie, notowania gazu ziemnego w USA wczoraj odbiły w górę. Niemniej, zwyżka ta ma niewielki zasięg w porównaniu do wcześniejszych spadków, a już dzisiaj rano na rynek tego surowca powróciła presja podaży. Pewną nadzieją jednak są prognozy pogody w Stanach Zjednoczonych, zapowiadające wysokie temperatury w tym kraju, a co za tym idzie, możliwy większy popyt na gaz ziemny w celach klimatyzacji.

FNATGASDaily_20.07.png

Notowania gazu ziemnego w USA – dane dzienne

 

Dorota Sierakowska

Bossafx

Podziel się postem:

Dodaj komentarz