Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Łon: Stopy bez zmian do końca kadencji obecnej RPP – PAP, 15.09.2018r.

Podziel się postem:

 

Członek Rady Polityki Pieniężnej Eryk Łon powiedział, że stopy procentowe powinny pozostać na obecnym poziomie do końca obecnej kadencji Rady Polityki Pieniężnej, podała Polska Agencja Prasowa.

„W trosce o odpowiednią dynamikę nakładów inwestycyjnych, a także uwzględniając treść najnowszej projekcji inflacji i PKB oraz mając świadomość ryzyka spowolnienia w gospodarce światowej, uważam za wysoce prawdopodobne i bardzo wskazane utrzymanie stóp procentowych na obecnym poziomie do końca kadencji obecnej RPP” – powiedział Łon cytowany przez PAP.

„Taka polityka może zwiększyć jeszcze bardziej niż do tej pory obszar stabilności w naszej gospodarce” – dodał członek Rady.

Jego zdaniem obecny poziom stóp procentowych jest optymalny dla polskiej gospodarki.

„Wniosek taki wyciągam na podstawie analizy najnowszej projekcji inflacji oraz PKB. Z jednej strony z owego dokumentu wynika, że inflacja w horyzoncie projekcji jedynie w nieznacznym stopniu przekroczy poziom celu inflacyjnego” – powiedział Eryk Łon, cytowany przez PAP.

„Z drugiej strony tempo wzrostu gospodarczego w horyzoncie projekcji ma utrzymać się na stosunkowo wysokim poziomie”- dodał.

Zdaniem członka Rady obecny kurs złotego kształtuje się na poziomie korzystnym dla polskiego eksportu, podała PAP.

 

Łukasz Bugaj

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz