Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Lagarde otwarta na innowacje kryptowalutowe, 11.09.2019r.

Podziel się postem:

 

W swym niedawnym wystąpieniu przed Komisją ds. Monetarnych Parlamentu Europejskiego, przyszła prezes Europejskiego Banku Centralnego – Christine Lagarde – stwierdziła, że jest otwarta na innowacje i możliwości, jakie dają kryptowaluty. Lagarde podkreśliła, że zadba o to, aby EBC dostosowało się do szybko zachodzących w obecnym świecie zmian. Swoje stanowisko obejmuje początkiem listopada tego roku. Tymczasem obecni członkowie zarządu Banku kwestionują Librę. Yves Mersch stwierdził, że projekt podważy międzynarodową pozycję euro, utrudniając przy tym kontrolę EBC nad walutą wspólnotową.
Holenderski bank centralny, działający w ramach Eurosystemu, z kolei poinformował, że od stycznia przyszłego roku wejdą w życie nowe regulacje branży kryptowalutowej. Jak narazie wiadomo, że firmy będą musiały zarejestrować swoją działalność w De Nederlandsche Bank. Celem najprawdopodobniej jest walka z praniem brudnych pieniędzy.

Niedawno swój zespół lobbingowy powiększyła Libra. Teraz okazuje się, że Ripple nie chce być gorsze i zatrudniło Rona Hammonda, który odpowiedzialny będzie za relacje z władzami amerykańskimi. Hammond dał się poznać jako członek zespołu, który opracował ustawę wykluczającą kryptowaluty jako papiery wartościowe w USA.

Swoje zainteresowanie kryptowalutami wyraziła wiceprezes Apple – Jennifer Bailey. Wypowiadając się niejako w imieniu firmy, Bailey wyraziła przekonanie, że waluty cyfrowe posiadają długookresowy potencjał. Sama firma skupia się jednak na aktualnych trendach wśród konsumentów, zatem kryptorozwiązania w Apple to pieśń przyszłości i to najpewniej dość odległej.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystosował nowe ostrzeżenia przed czterema firmami, które prawdopodobnie są piramidami finansowymi. Namawiają do zakupu pakietó w uczestnictwa za BTC, obiecując zyski za wciąganie kolejnych osób do systemu. Spółki, o których mowa, to: Alternet, Nautilus Investment, M&K Promoteam oraz M&K Promotim.

Swoje podwoje zamyka bodaj najpopularniejsza giełda kryptowalutowa w Tajlandii – Bitcoin Co. Ltd. (BX.in.th). Spółka poinformował, że po 30 września zatrzymany zostanie obrót, a do tego czasu klienci powinni wypłacić swoje środki na inne rachunki. Zaznaczono przy tym, że środki są w pełni bezpieczne, a decyzja wynika z chęci wykorzystania innych możliwości biznesowych przez zarząd. Domniemuje się, że prawdziwym powodem może być wejście na tajski rynek poważnego konkurenta – Huobi Global, który mógłby przejąć zbyt wielu klientów BX i zagrozić tym samym płynności giełdy.

Jedne z norweskich banków zainwestował równowartość 1,6 miliona dolarów w tworzoną właśnie Norwegian Block Exchange (NBX) – norweską giełdę kryptowalutową. Bank Sparebanken Øst nabył 16,3% udziałów w spółce, zaś jego przedstawiciele podkreślają, że choć ryzyko jest duże, to sam bank ma ambicje zostać liderem technologicznym w kraju, w czym pomóc może udział w NBX.

Reporter Bloomberg Technology, William Turton, ujawnił na swoim Twitterze, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) ma pracować nad projektem powiązanym z kryptowalutami i technologią kwantową. Choć sama wiadomość była lakoniczna, można domniemywać, że NSA tworzy coś na kształt kryptowaluty odpornej na potężne ataki z wykorzystaniem komputerów kwantowych. Bitcoin znajduje się w szerokiej konsolidacji pomiędzy 9000 USD, a 14 000 USD. Dopiero wyjście ceny poza te wartości powinno wskazać właściwy kierunek.

Ethereum po przebiciu wsparcia na 220 USD załamało trend wzrostowy na wykresie dziennym. Została zamknięta luka cenowa z maja 2019 roku. Aktualnie wsparciem jest poziom 148 USD. Opór jest zlokalizowany na 202 oraz 240 USD.

Bitcoin Cash Przebił się przez wsparcie na 360 USD i załamał trend wzrostowy. Aktualnie wsparcia są na 260 USD, a następnie na 220 USD. Opór znajduje się na 360 USD.

Litecoin trwa w trendzie spadkowym. Wsparcie jest na 61 USD, a opór w okolicach 78 USD.

Ripple zniosło całe wybicie z połowy maja i pokonało wsparcie na 0,28 USD. Aktualne poziom wsparcia znajduje się w przedziale 0,25 a 0,24 USD. Opór jest na 0,33 USD, a kolejny na 0,36 USD.

Dash trwa w trendzie spadkowym. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 76 USD, a opory na 87 i 95 USD.

 

CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz