Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Komentarz przed sesją: Debiut Allegro, 12.10.2020r.

Podziel się postem:

 

W trakcie piątkowej sesji WIG20 stracił 1,2% „ciągnięty” w dół m.in. przez Tauron (-7,7%) oraz PGE (-4,3%). Korekta na sektorze energetycznym to jedno ale wydaje się iż ostatnia słabość krajowego parkietu wobec rynków zagranicznych ma częściowo związek z podbiciem danych statystycznych dot. COVID19 (5300 nowych zakażeń/sobota) w Polsce i ryzyka dalszych obostrzeń.
Początek nowego tygodnia obrotu na globalnych rynkach nie wypada źle. Spadają futures związane z ryzykiem. Eurodolar oscyluje blisko 1,18 USD. Pochodne na MSCI EM testują majowe szczyty. Sama sesja w Azji również mija pod znakiem „plusów”. Chiński SSE Comp rośnie o 2,27%. Lepsze zachowanie chińskich parkietów łączyć można jednak z powrotem tamtejszych inwestorów po 8-dniowych świętach.
Lokalnie, przed sesją, poznaliśmy szereg ciekawych informacji z krajowego parkietu:
GTC Holding podniósł cenę w wezwaniu na akcje GTC do 8,76 zł z 6,89 zł za akcję – poinformował pośredniczący w wezwaniu Santander BM.
Gra Green Hell (FOR/CRJ) od czasu rozpoczęcia sprzedaży na platformie Nintendo Switch zwróciła już wszystkie koszty produkcji portu – poinformował Forever Entertainment w
komunikacie.
Zarząd spółki CreativeForge Games S.A. z siedzibą w Warszawie  informuje, iż w dniu 9.10.2020 r. zawarta została umowa pomiędzy Emitentem a spółką Slitherine Software UK LTD z siedzibą w Wielkiej Brytanii.
Ponadto zysk brutto Columbus Energy wzrósł w trzecim kwartale 2020 roku do 30 mln zł z 4,8 mln
zł w III kwartale ubiegłego roku – podała spółka w komunikacie. Przychody wzrosły o 182 proc. do 209 mln zł.
Mamy również komunikat dot. reklamacji dot. produktów dezynfekujących KRV.  Zarząd Krynica Vitamin S.A. informuje, iż w dniu 9 października 2020 r. Spółka odebrała reklamację od jednego z klientów z rynku niemieckiego, dotyczącą partii produktów z segmentu dezynfektantów, która została zakwestionowana przez stosowne niemieckie organy władzy z uwagi na niezgodność parametrów opakowań dla kategorii produktów dostarczonych temu kontrahentowi, co spowodowało konieczność wycofania tejże partii produktów z rynku.
Głównym wydarzeniem dzisiejszej sesji będzie oczywiście debiut Allegro o godz. 9:15
W szerszym ujęciu WIG20 konsoliduje blisko 1700 pkt., chociaż sytuacja na rynkach bazowych powinna wspierać choćby próbę podbicia wyżej.
 WIG20_TDaily.png
Dm Boś
Podziel się postem:

Dodaj komentarz