Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Komentarz przed sesją, 21.09.2020r.

Podziel się postem:

 

W piątek WIG20 stracił 0,8%, ciągnięty w dół m.in. przez PGNiG czy Lotos. Obraz techniczny sugeruje iż inicjatywa jest obecnie po stronie „niedźwiedzi”.

Piątkowy handel w USA przyniósł ok. 1% spadki. Statystycy wskazują, iż jest to pierwsza seria 3 tygodni z ujemnym bilansem od września 2019r. Ponownie podaż wynikała w dużej mierze z zachowania spółek technologicznych, które wcześniej były „lokomotywą” wzrostów.

Otwarcie tygodnia w Azji charakteryzuje się mieszanym obrazem rynku. Japonia ma dzień wolny od handlu. Dużo miejsca poświęca się dziś ponownemu wzrostowi zachorowań na COVID19. W Europie m.in. Dania czy Grecja wprowadziły ponownie obostrzenia mające na celu wyhamowanie wzrostu liczy przypadków (UK rozważa ponowny lockdown).

Lokalnie, przed sesją, nie poznaliśmy kluczowych publikacji z krajowych spółek. Historią dnia wydaje się być informacja GW dot. ING – „Co najmniej kilkaset milionów dolarów mogło zostać wypranych za pośrednictwem kont w ING Banku Śląskim należących do podejrzanych spółek. Wynika to z dokumentów, które zdobyła „Wyborcza” wraz z międzynarodową grupą dziennikarzy śledczych. Pieniądze pochodziły z Rosji i Ukrainy.”. Ursus złożył zażalenie na postanowienie sądu umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec spółki – poinformował Ursus w komunikacie. Wasko zawarło ugodę sądową ze Skarbem Państwa – Głównym Inspektorem Transportu Drogowego (GITD) – poinformowała spółka w komunikacie.

Z rynkowego punktu widzenia globalny obraz rynku skłania do ostrożności – kluczowym czynnikiem wydają się być nastroje na Wall St., a również tam byki zdają się być w defensywie.

 

Konrad Ryczko

MD Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz