Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Komentarz po sesji GPW: Bez emocji, 2.08.2021r.

Podziel się postem:

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie nie przyniósł znaczącej zmiany na poziomie głównego indeksu, WIG20, który zanotował spadek o 0,01%. Ciekawiej było na poziomie średnich (mWIG40 +1,02%) i mniejszych spółek (sWIG80 +0,63%). Obroty na szerokim rynku wyniosły 730 mln z czego 513 mln przypadło na indeks blue chip’ów.
Pierwsza sesja tygodnia w Azji przyniosła 1,5-2% wzrosty głównych indeksów co rzutowało na dość dobre nastroje przed startem handlu w Europie. Ostatecznie jednak byliśmy świadkami dość wakacyjnego początku tygodnia, gdzie po lepszym otwarciu duża część indeksów powróciła do punktów odniesienia. 
WIG20 był dziś jednym z najsłabszych indeksów w Europie, co należy wiązać z ponad 5% przeceną akcji CD Projektu (waga w indeksie ponad 5%). Handel na akcjach studia odpowiadał też za blisko 30% obrotu w ramach WIG20. Ponadto warto wspomnieć o ponownym wzroście aktywności wokół sektora „stalowego” po publikacji szacunków Bowimu. Blisko 4% podbicie akcji zanotował dziś też Mabion (wspierając indeks WIG_Leki) po informacjach dot. MabionCD20 oraz szczepionki na COVID19. 
Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza zmienność mieści się w ramach trwającej konsolidacji. Zakres 2200-2300 utrzymywany jest od końca maja i brak jest impulsów skłaniających inwestorów do zaryzykowania wybicia.  

WIG20_TDaily.png

Konrad Ryczko

DM Boś

Podziel się postem:

Dodaj komentarz