Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Komentarz PLN: Spokojny początek tygodnia, produkcja przemysłowa w kalendarzu, 20.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Początek nowego tygodnia na rynku FX nie przynosi większych zmian zarówno w wycenie EUR/USD jak i złotego. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3003 PLN za euro, 3,7645 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7876 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7808 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,181% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ostatnie sesje przyniosły nam odbicie korekcyjne na wycenie złotego po tym jak CHF/PLN przetestowała okolice 3,8650 PLN. Wsparciem dla kwotowań EM jest odbicie notowań tureckiej liry – impuls ten może zostać jednak wyhamowany z uwagi na obniżki ratingów przez globalne instytucje (w piątek na taki ruch zdecydowała się S&P z BB- do B+). Odbicie eurodolara pozostaje ograniczone stąd inwestorzy wykazują niepewność w zakresie zwiększania ekspozycji na EM/CEE. Wydarzeniem tygodnia będzie najpewniej wizytacja delegacji chińskiej w Waszyngtonie, gdzie będziemy świadkami negocjacji dot. obecnego układu handlowego. Nie będą to „negocjacje” najwyższego szczebla niemniej mogą otworzyć drogę do złagodzenia napięć handlowych na linii USA-Chiny. W przypadku PLN ponownie jesteśmy świadkami układu gdzie to wydarzenia globalne i nastroje wokół EM kreują zachowanie złotego – lokalne dane i publikacje nie znajdują odzwierciedlania w handlu m.in. z uwagi na przywiązanie RPP do scenariusza stabilizacji stóp.
W trakcie dzisiejszej sesji otrzymamy dane dot. produkcji przemysłowej za lipiec, gdzie spodziewana jest dynamika 9,7%. PPI za ten sam okres szacowane jest na 3,55%.
Z rynkowego punktu widzenia odbicie korekcyjne na PLN zostało wyhamowane. Koszyk BOSSA PLN sugeruje jednak, iż nawet w przypadku powrotu do spadków możemy liczyć na podbicie popytu poniżej bariery 90 pkt.
 CHFPLNDaily.png
 EURPLNDaily.png
 GBPPLNDaily.png
 USDPLNDaily.png
Konrad Ryczko
Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Podziel się postem:

Dodaj komentarz