Aktualności Analizy Forex Komentarze i opinie

Komentarz PLN: PLN konsoliduje, rynek znów analizuje „napięcia handlowe”, 8.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo dynamicznego odbicia na notowaniach eurodolara. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2583 PLN za euro, 3,6649 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6852 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7454 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą  3,152% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ostatnie sesje na rynku PLN nie przyniosły większych emocji – złoty konsoliduje wobec euro, franka i dolara. Wyjątek stanowi tutaj wybicie zmienności i umocnienie wobec funta, co jest pochodną zmian brytyjskiej waluty na szerokim rynku, gdzie inwestorzy obawiają się wyjścia Wlk. Brytanii z UE bez zawarcia porozumienia dot. handlu. Na szerokim rynku w centrum uwagi pozostaje temat napięć handlowych, po tym jak USA zakomunikowały, iż pracują nad kolejnymi podwyższeniami ceł na towary z Chin. Eurodolar jednak odbija, co wraz z korektą wzrostową na juanie wspiera wyceny walut EM. Lokalnie brak jest nowych, istotniejszych wydarzeń co powoduje, iż wycena PLN (teoretycznie) powinna zależeć od ruchów na szerokim rynku. W praktyce obserwujemy lokalne konsolidacje.
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się porannym danym dot. eksportu i importu w Chinach.
Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN konsoliduje w zakresie 4,2452-4,2604 PLN. USD/PLN waha się w ramach 3,6462-3,70 PLN, a CHF/PLN oscyluje blisko wsparcia na 3,6760 PLN.
 CHFPLNDaily.png
 EURPLNDaily.png
 GBPPLNDaily.png
 USDPLNDaily.png
Konrad Ryczko
Analityk
Makler Papierów Wartościowych
Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
Podziel się postem:

Dodaj komentarz