Analizy Forex Komentarze i opinie

Komentarz PLN: PLN bez większych zmian przez Święta.

Podziel się postem:

Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na notowaniach PLN, który pozostaje najsilniejszą walutą 2017r. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1961 PLN za euro, 3,5333 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5708 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7292 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,328% (22.12) w przypadku obligacji 10-letnich.
Podczas gdy większość rynków regulowanych pozostawała zamknięta na okres świąteczny to obrót na FX trwał. Po początkowym podbiciu zmienności na EUR/USD (lokalne tąpnięcie do 1,1815 USD 22.12)  jednak również tutaj ostatecznie zagościł spadek zmienności. W konsekwencji również na walutach EM, CEE brak jest większych zmian. Bilans okresu świątecznego dla PLN wypada neutralnie – kwotowania złotego stabilizowały się na mocnych poziomach. Pomimo lekkiego spadku notowań BOSSA PLN w dalszym ciągu złoty utrzymuje pozycję najsilniejszej waluty 2017r. wobec USD oraz EUR. Stan ten najpewniej utrzyma się już do końca roku. W dalszej części tygodnia poznamy jeszcze pakiet istotnych danych makro, jednak tradycyjnie okres pomiędzy świętami, a Nowym Rokiem cechuje się raczej ograniczoną aktywnością inwestorów. Początek 2018r. będzie za to okresem podwyższonego ryzyka dla PLN m.in. z uwagi na ostatnie wydarzenia na linii Warszawa- Bruksela oraz rysujący się scenariusz wyższych stóp procentowych w USA.
W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makro z rynku krajowego.  Na szerokim rynku poznamy m.in. odczyty Conference Board za grudzień, zmianę zapasów API oraz wnioski o kredyt hipoteczny.
Z rynkowego punktu widzenia EUR.PLN oscyluje w strefie wsparcia na 4,1944-4,1866 PLN. USD/PLN testuje analogiczny zakres w okolicach 3,5279-3,5148 PLN.
CHFPLNDaily.png
 EURPLNDaily.png
 GBPPLNDaily.png
 USDPLNDaily.png
Konrad Ryczko
Bossafx
Podziel się postem:

Dodaj komentarz