Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Komentarz kryptowaluty: Rośnie zainteresowanie kryptowalutami wśród polskich banków

Podziel się postem:

Największy sprzedawca detaliczny w Ameryce Północnej – Walmart szuka kogoś na stanowisko „Digital Currency and Cryptocurrency Product Lead”.

Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za rozwój strategii cyfrowych walut i roadmap produktu. Możliwe, że Walmart podejmuje kroki w kierunku akceptacji kryptowalut jako formy płatności, samo ogłoszenie pojawiło się mniej niż miesiąc po tym, jak podobny ruch wykonała konkurencja – Amazon.


System operacyjny Windows i pakiet biurowy Office od zawsze królowały na stronach z pirackim oprogramowaniem. Nic więc dziwnego, że Microsoft, twórca obu produktów, ciężko pracuje nad wprowadzeniem środków zapobiegających ich nielegalnemu rozpowszechnianiu. W najnowszej publikacji, udostępnionej przez dział badawczy Microsoftu, poinformowano o opracowaniu systemu opartego na blockchainie Ethereum, którego zadaniem jest śledzenie pirackich treści do samego źródła za pomocą odpowiedniego algorytmu znaku wodnego.


Z grupy 100 największych banków na świecie, aż 55 zainwestowało w przedsięwzięcia związane z kryptowalutami lub technologią blockchain. Co ciekawe, największym zainteresowaniem cieszą się usługi bezpiecznego przechowywania cyfrowych aktywów. W gronie banków, które interesują się blockchainem, znalazły się również podmioty znane polskim konsumentom tj. BNP Paribas oraz ING.


Odsetki od swapów Ethereum przekroczyły próg 8 miliardów dolarów, co świadczy o rosnącym wolumenie otwartych pozycji na tej kryptowalucie, dodatkowo ostatni impuls wzrostowy na ETH został wzmocniony po wejściu w życie hard fork London, którego celem jest uczynienie eteru kryptowalutą deflacyjną. Od teraz, do transakcji będzie naliczana opłata bazowa, która zostanie spalona. W ten sposób wyeliminowane zostaną tendencje inflacyjne, które wcześniej były największym problemem sieci Ethereum.


Kilka dni temu całkowita wartość rynkowa kryptowalut powróciła do poziomu 2 bilionów dolarów amerykańskich, ale ciągle jest około 20% poniżej szczytu z 12 maja.
 
Bitcoin powrócił do wsparcia na wysokości 44,5 tys. USD, jego rozbicie pozwoli na ruch w kierunku 38 tys. Obecnie najbliższy poziom oporowy znajduje się w okolicy 47 tys. USD.


Ethereum podobnie jak BTC przeszedł w ruch korekcyjny ponownie sprawdzając równy poziom 3000 USD. Trend wzrostowy jeszcze nie jest zagrożony, o jego załamaniu będzie świadczyć zejście poniżej wartości 2900 USD.


Bitcoin Cash reaguje na wsparcie stawiane przez poziom 620 USD, co może spowodować kontynuację wcześniejszego ruchu wzrostowego, najbliższy opór znajduje się na cenie 700 USD.


Ripple ponownie testuje wsparcie na 1,05 USD, które wcześniej pełniło rolę oporu, zejście poniżej tej wartości będzie sygnałem świadczącym o potencjalnym wystąpieniu silniejszych spadków.


Litecoin od ostatniego tygodnia spadł o prawie 7,5% swojej wartości, wsparcie znajduje się na 165 USD, a opór 177 USD.


Dash podobnie jak inne główne kryptowaluty odreagowuje ostatnie wzrosty wycofując się w okolice 200 USD. Ruch spadkowy może być kontynuowany do wartości 180 USD, opór jest na wysokości 215 USD.


CMC Markets

Podziel się postem:

Dodaj komentarz