Aktualności Analizy Analizy akcji Komentarze i opinie

Komentarz do wykresu wig20 po sesji 7.10.2019r.

Podziel się postem:

 

Analiza wykresu wig20 – interwał H2

Sesja dzisiejsza jak zwykle w poniedziałki nie wiele wnosi. Zazwyczaj inwestorzy wolno się rozkręcają i bywają niezdecydowani względem europy i świata. Ostatni okres geopolityczny jest dość rozchwiany i co dzień nadchodzą skrajne informacje, które powodują emocje z dwóch biegunów.

Najbliższy tydzień na polskim parkiecie również będzie specyficzny ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne, mimo że prym wiodą informacje ze świata i giełd zagranicznych.

Wracając do naszej GPW.

Obraz techniczny od piątku nie uległ zmianie. Podobne wnioski opisałem w poprzedniej analizie na temat wig20. Cena stoi w miejscu, zakres odchyleń również nie pokazuje sentymentu rynku, a zatem przyszło nam nadal czekać na rozstrzygnięcia.

Gdybym miał pisać o moich odczuciach bądź nastawieniach to nadal preferuję ruch w górę o charakterze krótkoterminowym. Moje odczuci natomiast nie wiele znaczą, gdyż reagować należy zgodnie ze wskazaniami rynku. Ja widzę cenę w okolicach wsparć, na dolnej linii kanału i przynajmniej do górnych jego ograniczeń cena może wzrosnąć. Kilka narzędzi również potwierdza moją tezę i tak to przedstawiam. Dalszy ruch w dół jak najbardziej jest możliwy więc należy się trzymać poziomów.

 

Myślę, że jutrzejszy dzień powinien przynieść więcej rozstrzygnięć. Jak widać nikt nie chce się wychylić a sprężyna się naciąga.

 

Jacek Raczkowski

Analityk serwisu www.galeriazyskow.pl

Podziel się postem:

Dodaj komentarz