Analizy

Kolejny adept w gronie inwestorów.

Podziel się postem:

Witam z wieczora po szkoleniu. Jak wspominałem, tym razem byłem ze szkoleniem indywidualnym w Poznaniu u Stanisława.

Chciałem podziękować Stanisławowi za miłe przejęcie i sympatyczną atmosferę.  Witamy w gronie inwestorów.

Szkolenie indywidualne ma tę przewagę, że jest bardzo wartościowe dla ucznia z uwagi na cały czas poświęcony jemu. W przypadku niezrozumienia jakiegoś fragmentu tematu od razu można wrócić do niego.

 

Stanisław szybko zrozumiał zasady i prawo rynku co jest najistotniejsze. Informacje ogóle można znaleźć w internecie, natomiast zrozumienie zasad rynku, analizę trendu i kilka istotnych autorskich technik oraz metod inwestycyjnych warto nabywać pod okiem praktyków rynku.

 

Mniej więcej połowę czasu spędziliśmy na omówieniu teorii,zaś drugą na pracy przy wykresach. O to w zasadzie chodzi w moich spotkaniach z przyszłymi inwestorami.

 

Teraz Stanisławie zgodnie z umową czekam na Twoje własne analizy. Najważniejsze są własne kreski i próby analiz. Postaram się jak najszybciej sprawdzać Twoje prace domowe i ewentualne dodać własny komentarz z naniesionymi korektami. Sądzę, że efekty powinny być bardzo dobre, po tym co widziałem dzisiaj. Pozwolę sobie zamieścić kilka wykresów na stronie dla czytelników, za zgodą autora oczywiście.

 

Pod koniec rozmawialiśmy o bieżących ruchach na wykresie i omówiliśmy większość rynków pod kątem przyszłych ruchów. Uwagę naszą zwrócił wykres polskich kontraktów terminowych w ujęciu średnioterminowym (interwał tygodniowy).

Ostatni ruch od dołka wykonany został ruchem harmonicznym. Ponadto formacja świecowa powstała na zgrupowaniu oporów, tj:

  • kilkumiesięczna linia trendu spadkowego,
  • opór geometryczny,
  • górna linia kanału,

…. może coś namieszać w najbliższych dniach.

 

Choć moje nastawienie było wzrostowe od poziomu 2200 i technicznie nadal jest pozytywne (po korekcie kontynuowany jest ruch impulsem) to jednak wyżej wymienione argumenty mogą spowodować korektę a nawet zwrot. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni. Jak wiadomo każde formacje świecowe wymagają potwierdzenia.

 

 

fw20

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz