Analizy

Kilka zagrań niepublikowanych w serwisie (wykresy robocze), 13.07.2013r.

Podziel się postem:

Uchylę troszkę dzisiaj moich zagrań niepublikowanych w serwisie. Pisałem niegdyś w jednym z postów, że nie wszystkie analizy publikuję w serwisie www.galeriazyskow.pl.

Ostatnio pisałem o trzech osobach, które namówiły mnie do wysyłania sms-em poziomów zajęcia moich pozycji. Jak na razie „system” ten sprawdza się i klienci (jeśli można Ich tak nazwać) przez ostatnie dwa tygodnie zarobili ładne pieniądze.

 

Oczywiście tej formy współpracy nie mam w opcji usługi, ale zastanowię się nad nią poważniej z uwagi na częste zapytania w mail’ach. Muszę od razu zaznaczyć, że nie lubię brać odpowiedzialności za czyjeś pieniądze i niechętnie to zrobię. Cenię sobie niezależność jaką daje giełda,  praca w czasie, który mi odpowiada itd. Jako, że osoby korzystające z poziomów zajmowanych przeze mnie pozycji, to osoby dobrze mi znane, więc  w drodze wyjątku łamię własne zasady.

 

Z drugiej strony mentalnie może czas się zabrać do profesjonalnego świadczenia usług finansowych. Obecnie usługi mojej firmy polegają na publikowaniu własnych opinii na temat rynku oraz świadczenia sygnałów systemów transakcyjnych (dla wyjaśnienia sygnały systemów mechanicznych) – więcej w dziale wyniki i opisy systemów.

 

Poniżej przedstawię kilka sygnałów:

Wykres GBP/USD dzienny i godzinowy.

Tutaj niemal w dołku nastąpiło zajęcie pozycji. Na wykresie dziennym cena zahaczyła o dolną linię kanału (czerwona kreska), jak również wypadło tam wsparcie geometryczne o dużym znaczeniu.

Zysk z pozycji na dzień dzisiejszy wyniósł ponad 300 pipsów i została ona znacznie ograniczona.

funtD13

 

Plan na najbliższe sesje odnośnie funta.

 

Po wzroście impulsem (jeśli dobrze liczę) powinna nastąpić korekta. Kształt i zasięgi obliczę jak otrzymam więcej danych. Na chwilę obecną mogę jedynie założyć poziomy ogólne zakończenia korekty.

Część pozycji, ok 1/5 pozostawiłem na wypadek mocnego załamania rynku.

Całość inwestycji dużo na plusie nawet wliczając w to przyszłą stratę z ustawionego SL.

 

funtH13

 

 

Wykres GOLD, H1.

Wykres złota przedstawia strategię podłączenia się do trendu.

Zagranie na dolną linię kanału a dokładniej formację prowzrostową. Tam też wypadło wsparcie geometryczne i kilka innych wskazań.  Zysk mega mega. Jak widać pozycji jest kilka a w dodatku na platformie IronFx walor ten jest wysoko lewarowany.

Tutaj ryzykowne było pozostawienie do poniedziałku otwartych pozycji. Ale skoro widzę ruch co najmniej do szczytu, gdzie widać moje TP, więc ryzyko podjąłem.

 

Gold13

 

Futures Swiss Franc D.

No tutaj widać mocny ruch w dół i gwałtowne odbicie. Osobiście liczę na nowy trend, pewności nie ma ale zysk jest z obu pozycji. Brałem je na nieprzypadkowych miejscach, bo ważne strategicznie poziomy.  Sądzę, że po wykonaniu swingu w dół i kontynuacji ruchu w górę będzie logiczne miejsce do ustawienia stopu. Na chwilę obecną stop jest pod dołkiem. Ja uznaję stopy nieco większe ale techniczne. Co to znaczy? Kontrolowany przez technikę a nie byle szum informacyjny podczas danych.

 

SwissFranc13

 

Na podsumowanie, można powiedzieć że ostatni okres był bardzo udany. Ja osobiście zarobiłem chyba najwięcej w ostatnich dwóch tygodniach na przełomie kilku miesięcy.

Nie istotna jest skala zarobku w wąskim okresie ale cykliczne czerpanie zysków z giełdy.

 

Dodam jeszcze na koniec, że warto zerknąć w analizy FW20, gdzie sygnały dałem w odpowiednim czasie, a zyski już sięgają łącznie ponad 200 pkt i doszedł walor FPKN.

 

pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz