Analizy

Kilka spółek z potencjałem do wzrostu oraz analiza indeksu Bovespa, 02.10.2013r.

Podziel się postem:

Dzisiaj wieczorkiem zerknąłem na kilka spółek pod kątem ewentualnych wzrostów.

Co prawda nie jest to dobry moment na kupowanie akcji. Rynek jest na rozdrożu i nie wiadomo w którym kierunku podąża.

Od pewnego czasu podtrzymuję zdanie, że moje nastawienie do rynku jest lekko wzrostowe. Ocena trendu średnioterminowego jest mocno zaburzona z uwagi na rozkorelowanie rynku polskiego względem indeksów zagranicznych.

 

Bipromet – wykres tygodniowy.

Po swingu wzrostowym spółka jakby chciała zyskać na wartości, wybijając linię trendu poprowadzoną od szczytu jak tę w fali C. Wcześniej spadek/korekta zatrzymała się na ważnej strefie wsparć, która wybroniła się formacją świecową i następnie wybiciem linii trendu.

Jak widać jest to wykres tygodniowy i aby ten scenariusz mógł się urzeczywistnić taki stan powinien utrzymać się o końca tygodnia. Kolejna świeca popytowa pozwoli nabrać pewności co do nowego trendu (tzw, kontynuacja ruchu po wybiciu).

Oscylator na tygodniowych daje sygnały wyczerpania tendencji spadkowej z możliwościami jego zmiany. Wybicie poziomu 6 zł za akcje dostarczy kolejny impuls popytowy.

 

BiprometW

 

Wykres tygodniowy spółki Cormay.

Sytuacja analogiczna jak w przypadku spółki Bipromet a nawet bardziej czytelna. Na wykresie spółki Cormay niemal idealnie pasują wszystkie lokacje geometryczne.

Widzimy potwierdzone wsparcie sygnałami wstępnymi. Kolejnym technicznym aspektem przeważającym na stronę byków jest wybicie linii trendu (krótkoterminowa została przebita wraz z aktywacją formacji popytowej), Jak widać kilka sygnałów wstępnych zaistniało teraz czekamy na potwierdzenia.

Pozioma linia oporu (które bardzo lubię a rzadko są w analizie doceniane przez analityków) jest bardzo istotna. Trwałe pokonanie jej da duże szanse na ruch wzrostowy. Bardzo możliwe, że zgrałoby się to z zaistnieniem sygnału na wskaźniku MACD.

 

CormayW

 

Podsumowując. Gotowych sygnałów nie podaję ponieważ analizy mają charakter publicystyczny. Osoby chcące zostać klientami serwisu i otrzymywać sygnały zajęcia pozycji proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy (nie mylić z abonamentem na sygnały systemów transakcyjnych). Za otrzymanie sms z ceną zajęcia pozycji nie pobieram pieniędzy jedynie należy spełnić pewne warunki.

 

Na koniec analiza indeksu Bovespa – interwał tygodniowy.

 

Rozpisywać się nie będę, ponieważ moje kreski „mówią” wszystko.

Po solidnym ruchu wzrostowym rynek wykonuje korektę/flagę. Całość jest wpisana w ograniczenie kanału. Ostatnia styczna pokrywa się z ważnym zniesieniem fibo i lokacją geometryczną. Wyjątkowo pasuje co do pkt. Od dołka wszystko co podąża w górę uznaję jako zmiana tendencji ruchu a nawet zmiana trendu, do czasu pokonania dołków poniżej 45000 pkt. Ten poziom uznaję za strategiczny i żeby opisany scenariusz miał szansę się realizować, poziom ten nie powinien zostać pogłębiony.

Oscylator sygnalizuje mocne wyprzedanie oraz dywergencję względem dołów fal A i C.

 

Bovespa_W

 

Bovespa na wykresie dziennym.

 

Na wykresie dziennym widzimy dynamiczny ruch wzrostowy i w moim przekonaniu wyczerpany. Wskazuje na to struktura ruchu i wykupienie na oscylatorach.

Przyszły kształt i zasięg korekty pozwoli ocenić nam ewentualny scenariusz.

Nie jest powiedziane, że ruch który widzimy jest impulsem. Być może jest to korekta złożona lub twór podobny. Z wnioskami pozwolę sobie wstrzymać się kilka dni/tygodni.

 

bovespa_dzienny

 

No dobra. Na dzisiaj koniec. Analiza a raczej zestaw analiz wyjątkowo obszerny jak na jeden dzień.

Dzisiaj podałem kilka ciekawych wskazań analizy technicznej. Wiadomo, że znajomość AT zdecydowanie pomaga, nawet gdy mają Państwo podane poziomy jak w przypadku mojej strony internetowej. Zachęcam do szkoleń, które osobiście prowadzę indywidualnie z klientem, Forma szkolenia jest najbardziej przyswajalna. Więcej opisane jest w zakładce o szkoleniach.

Sądzę, że treść i sprawdzalność moich analiz jest najlepszą reklamą i poziomem moich kompetencji.

 

Zachęcam do zapisywania się na NEWSLETTER. Co jakiś czas podsyłam ciekawe artykuły.

 

 

 

 

Podziel się postem:

Dodaj komentarz