Analizy

Kilka słów o indeksach Bovespa i B-shares z Shandhai-u

Podziel się postem:

Przeglądając indeksy zagraniczne dostrzegłem ciekawe układy prowzrostowe indeksów giełdowych z SaoPaulo oraz Shanghai.

Wiadomo, są to indeksy nie atrakcyjne pod kątem zajmowania pozycji na rynku futures ale mogą posłużyć np w postaci wyszukania ciekawych akcji na długoterminowe inwestycje. Kraje te mogą być atrakcyjne poprzez duży potencjał rozwoju gospodarczego. Nie jestem fundamentalnym analitykiem i nie chcę wchodzić w prognozy gospodarcze krajów. Jeśli czytają to osoby interesujące się podobnymi krajami aby inwestować np. w fundusze inwestycyjne to zapraszam do konwersacji. Być może urodzi się coś z tego …

 

Pisząc ten artykuł zaciekawiłem się tematem i postaram się poszukać spółek akcyjnych z wyżej przedstawionych giełd na rachunku City Index. Wiem, że posiadają tak instrumenty wielu indeksów zagranicznych, głównie ich największych firm notowanych na rodzimych parkietach.

 

Indeks B-shares. Shanghai.

B-shares,shanghai

Wykres dzienny przedstawia układ korekcyjny oraz szansę na ruch wzrostowy. Pewne sygnały już są. Możliwości ruchu, minimum do szczytu.

 

Wykres indeksu Bovespa.

BovespaW31

Wykres tygodniowy.

Wsparcie potwierdzone znacznie wcześniej. Obserwuję od pewnego czasu i widać po ostatnim swingu kolejna korektę i kolejne wsparcie. Poczekamy na sygnały i być może poszukam jakiegoś ciekawego instrumentu lub akcji z tego indeksu.

W tym przypadku myślę że spółki mogą mięć spory potencjał widząc możliwy duży zasięg na indeksie.

 

Jak wspominałem powyżej. Zapraszam do pisanie fundamentalnych analityków opisanych krajów. Być może kraje te gospodarczo są w fazie rozwoju i rokującym PKB. Ja z powodu braku czasu nie jestem w stanie wszystkich ciekawostek sprawdzać. Analizuję jedynie wykresy indeksów, rynków pochodnych i akcyjnych.

 

Wiadomym jest, że kapitał globalny lubi pracować. Hossa za oceanem i na rynkach europejskich krajów rozwiniętych powoli wytraca impet a być może zmierza ku zwrotowi na dłuższy czas. Nie pokuszę się o prognozowanie szczytów (prawdopodobnie już były) jednak widać gołym okiem, iż znajdują się na przewartościowanych wartościach. W związku z tym kapitał będzie wycofywany na rzecz innych krajów dobrze rokujących na kilka miesięcy/lat. Nic więcej już nie będę pisał, pozostawiam resztę przemyśleń dla Państwa.

Podziel się postem:

Dodaj komentarz