Aktualności Ekonomia Komentarze i opinie

Kalendarz makro – Spokój przed intensywnym czwartkiem, 29.08.2018r.

Podziel się postem:

 

Podsumowanie:

  • Stany Zjednoczone opublikują zrewidowany odczyt dotyczący PKB
  • Amerykański indeks podpisanych umów kupna domów prawdopodobnie umiarkowanie wzrośnie
  • Dzisiejszy raport DOE może pokazać niewielki spadek zapasów ropy

Patrząc w środowy kalendarz makroekonomiczny, można dostrzec, że niezbyt wiele publikacji zostało zaplanowanych na dzisiaj, a w szczególności tych ważniejszych. Niemniej jednak może być to dobrą możliwość na złapanie oddechu przed jutrzejszym dniem obfitującym w różnego rodzaju publikacje. Wśród tych zaplanowanych na dzisiaj można znaleźć zrewidowany odczyt amerykańskiego PKB czy indeks podpisanych umów kupna w Stanach Zjednoczonych. Jak zwykle w środowe popołudnie DOE opublikuje również swój raport dotyczący zapasów ropy, który inwestorzy prawdopodobnie będą obserwować, by sprawdzić, czy dzisiejszy raport potwierdzi wzrost sygnalizowany przez API.

14:30 – PKB za Q2 (USA): Wstępny odczyt PKB zasugerował, że tempo wzrostu amerykańskiej gospodarki wzrosło o 4,1% k/k w drugim kwartale bieżącego roku. Biuro Analiza Ekonomiczne opublikuje dzisiaj pierwszą rewizję do tych danych. Oczekuje się, że dzisiejsza rewizja obniży tą wartość do 4% k/k. Oceniając kondycję amerykańskiej gospodarki, inwestorzy powinni mieć na uwadzę, że ostatnie publikacje dotyczące Stanów Zjednoczonych okazywały się być głównie poniżej oczekiwań. Nie znajdzie to oczywiście odzwierciedlenia w PKB, gdyż jest to całkiem nowy trend, jednak zaplanowana na godzinę 16:00 publikacja indeksu podpisanych umów kupna domów (oczekuje się wzrostu na poziomie 0,3% m/m) może zwiększyć obawy, jeśli zawiedzie oczekiwania uczestników rynku.

16:30 – Raport DOE (USA): Wczorajsze dane od API pokazały mały wzrost zapasów ropy. Ceny ropy poszły w dół, ponieważ oczekiwano umiarkowanego spadku. Dzisiejszy raport DOE prawdopodobnie pokaże spadek w wysokości 0,5 miliona baryłek. Oczekuje się, że zapasy benzyny i produktów ropopochodnych wzrosną, lecz mniej niż w poprzednim tygodniu. Warto zauważyć, że kontrakty futures na ropę Brent z dłuższymi terminami wykupu wczoraj wzrosły, co być może jest skutkiem rosnących obaw związanym z irańskim eksportem ropy. Zważywszy na to, inwestorzy mogą chcieć przeanalizować nadchodzące dane i wiadomości, by sprawdzić jak duży wpływ mają amerykańskie sankcje.

Para EURUSD odwróciła swój bieg po osiągnięciu strefy oporu, będącej górnym ograniczeniem konsolidacji trwającej przez większość letniego okresu. Źródło: xStation5.

 

XTB

Podziel się postem:

Dodaj komentarz